Pfizer, COVID-19'a karşı en iyi korumayı sağlama olasılığı hakkında buyuk gelişmeler yaşandı

Pfizer, araştırmaya göre 6 ila 12 ay sonra aşının COVID-19'a karşı en iyi korumayı sağlama olasılığının yüksek olduğunu gösteriyor
Bir çalışma, iki dozdan beş ila 10 kat daha yüksek antikor titrelerini gösterdi.
Pfizer ve BioNTech , ikinci aşıdan yaklaşık altı ay sonra verilen üçüncü bir dozun, nötralizasyon titrelerinin iki birincil dozdan beş ila 10 kat daha yüksek olduğunu göstererek , COVID-19 aşıları için güçlendirici aşılarla ilgili bir çalışmanın ilk verilerini yayınladılar .
Şirketler, yakında "daha kesin veriler" yayınlamayı ve "önümüzdeki haftalarda" Gıda ve İlaç İdaresi'ne sunmayı beklediklerini söyledi.
Pfizer, İsrail'den elde edilen gerçek dünyadaki kanıtların, insanlar tamamen aşılandıktan yaklaşık altı ay sonra etkinlikte bir düşüş gösterdiğini söyledi .
"Ağır hastalığa karşı koruma 6 ay boyunca yüksek kalırken, zaman içinde semptomatik hastalığa karşı etkinlikte gözlenen düşüş ve varyantların devam eden ortaya çıkışı, en yüksek koruma seviyelerini sürdürmek için bir takviye dozunun muhtemelen gerekli olacağına dair inancımızı yönlendiren kilit faktörlerdir. ," Pfizer bir açıklamada söyledi.
FDA ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Perşembe akşamı, henüz bir takviye atışına duyulan ihtiyaç konusunda frenleri pompalayan ortak bir bildiri yayınladı ve insanları genel olarak aşı olmaya teşvik etti. ABD'nin %50'sinden azı şu anda tam olarak aşılanmıştır .
Ajanslar yaptığı açıklamada, "Tam aşıları olan Amerikalıların şu anda bir destekleyici atışa ihtiyacı yok" dedi. "FDA, CDC ve NIH (Ulusal Sağlık Enstitüleri), bir güçlendiricinin gerekli olup olmadığını veya ne zaman gerekli olabileceğini düşünmek için bilime dayalı, titiz bir süreçten geçiyor."
Ek olarak, şirketler delta varyantına dayalı yeni bir aşı yapısını test etme planı olan malzemeler üzerinde çalışıyor ve klinik denemelere Ağustos ayında başlamayı planlıyor.
"Üçüncü bir BNT162b2 dozunun, Delta dahil olmak üzere şu anda bilinen tüm varyantlara karşı en yüksek düzeyde koruyucu etkinliği koruma potansiyeline sahip olduğuna inansak da, tetikte olmaya devam ediyoruz ve yeni bir yapı kullanan Pfizer-COVID-19 aşısının güncellenmiş bir versiyonunu geliştiriyoruz. Şirketler yaptığı açıklamada, ilk olarak Hindistan'da tanımlanan ve Delta varyantı olarak da bilinen B.1.617.2 soyuna dayanmaktadır."
Pfizer ve BioNTech, "Şirketler halihazırda klinik deney materyalleri üretiyorlar ve yasal onaylara tabi olarak Ağustos ayında klinik çalışmalara başlamayı bekliyorlar," diye ekledi.
ABD'deki diğer tek yetkili mRNA aşısının üreticisi olan Moderna, geçmişte booster çekimlerine duyulan ihtiyaç konusunda benzer açıklamalar yaptı.
Moderna CEO'su Stephane Bancel, Mayıs ayı başlarında yatırımcılara yaptığı ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında, "Virüsün gitmediğine inandığımız için destekleyici aşılara ihtiyaç duyulacak." Dedi.
Güçlendirici aşılara izin verilip verilmeyeceği, tavsiye edilip edilmeyeceği ve kullanıma sunulup sunulmayacağı FDA ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine bağlı olacaktır.
Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi'ndeki Viroloji ve Aşı Araştırmaları Merkezi direktörü Dr. Dan Barouch, Mayıs ayı sonlarında ABC News'e verdiği demeçte , "Açıkçası, ilaç şirketlerinin, özellikle kar amaçlı aşıları olanların ekonomik bir teşviki var " dedi. . "Kararın, şirketlerin ekonomik teşviklerine göre değil, yalnızca halk sağlığına dayalı olarak alınmasını istiyoruz."

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.