Fatih Terim, Transfer için eksiğiz ve transfer için sinyalleri verdi

Galatasaray'da 3 transfer için kollar sıvandı!
Sabah gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'daki transfer çalışmaları, Fatih Terim'in istediği lider oyuncu, PSV eşleşmesi ve Diagne ile Falcao'nun durumlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.
#️⃣LEVENT TÜZEMEN: "TERİM'İN İSTEDİĞİ 'LİDER' OYUNCU"
Öncelikli borçları kapatan Galatasaray yönetimi, 3 yeni futbolcuyu kadroya katabilmek için atağa geçecek. Sabah gazetesi yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'daki transfer çalışmaları, Fatih Terim'in istediği lider oyuncu, PSV eşleşmesi ve Diagne ile Falcao'nun durumlarıyla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.
#️⃣"TRANSFER TAHTASI KAPALIYDI"
Burak Elmas ve yönetimi, göreve geldikleri ilk gün ödenmemiş borçlarla karşılaştı. Üstelik Galatasaray'ın transfer tahtası da kapalıydı. Oysa eski başkan Mustafa Cengiz veda konuşmasında, futbolculara olan borçların ödendiğini dile getirmişti.
#️⃣"TUDOR'UN BORCUNU ÖDEMEMİŞLER"
Borç şoku yaşayan Başkan Elmas, önce futbolcuların paralarını hesaplarına yatırdı. Ardından transfer tahtasını kapatan Tudor'un borcunu ödedi. Çok şaşırdım, çünkü Cengiz yönetimi 3.5 yıl görevde kaldı ama Tudor'un borcunu ödememişler.
#️⃣"ELMAS'A BU BORÇ KALMAMALIYDI"
Oysa yönetimlerde devamlılık esastır. Elmas'a bu borç kalmamalıydı. Yeni yönetimin en büyük icraatı, Oğulcan davasını sonuçlandırmak oldu. Ayrıca localardan oluşan vergi borcunu da kaldırttı. Önümüzdeki hafta Elmas ve yönetimi, 3 yeni transfer için kollarını sıvayacak.
#️⃣"TRANSFER OLMAZSA KADRO BU"
Galatasaray'ın kadrosu iyi ama takviyeye ihtiyacı var. PSV maçına transfer yapılmazsa şu kadroyla çıkabilir: Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Emre Taşdemir (Ömer Bayram), Aytaç Kara, Emre Kılınç, Kerem Aktürkoğlu, Feghouli, Babel, Falcao (Mostafa Mohamed)
#️⃣"GEDSON VE BİR SOL BEK"
Ancak yönetim, Gedson Fernandes ve bir sol bek transferini PSV maçına yetiştirmeye çalışıyor.
#️⃣"YEDLIN'DEN MEMNUN DEĞİL"
Hatta Terim, Yedlin'den memnun olmadığı için yeni bir sağ bek de gelebilir.
#️⃣"LİDER OYUNCU İSTİYOR"
Fatih Hoca'nın istediği lider oyuncu da büyük ihtimalle lige yetişir.
#️⃣"PSV CİDDİ KAN KAYBI YAŞAYACAK"
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde daha önceden elde ettiği başarılar var. PSV güçlü bir ekip ancak çok önemli iki oyuncusu Malen ve Dumfries'i kaybetmek üzere. Çünkü Malen'e Dortmund, Galatasaray'ın da istediği Dumfries'e Everton talip. Bu iki oyuncu da gitmek istediklerini kulübe bildirmişler. İki yıldız oynamazsa PSV ciddi bir kan kaybı yaşar. Bu da Galatasaray'ın tur şansını çoğaltır.
#️⃣"DIAGNE İNGİLTERE'DE KALACAK"
Galatasaray, Diagne'den faydalanamaz çünkü Senegalli golcü futbol hayatına İngiltere'de devam etmek istiyor. Yönetim de Diagne'yi yeni transferlere kaynak sağlayacak bir şekilde iyi bir ücretle satmaya uğraşıyor. İstanbul'a bile gelmeyen Diagne, büyük ihtimalle İngiltere'de kalacak.
#️⃣"FALCAO SAKATLANMAZSA..."
Falcao'nun Florya'daki çalışmaları görenleri şaşırtıyor. Kolombiyalı golcü müthiş hırslıymış, form grafiği de yükseliyormuş. Falcao ile ilgili acaba 'bu sene, o sene' diyebilir miyiz, merak ediyorum. Eğer Falcao sakatlanmaz, kafasına futbol oynamayı yerleştirirse Galatasaray ciddi bir katkı alır.
#️⃣"FALCAO'NUN AYRILMAYA NİYETİ YOK"
Falcao'nun da aldığı ücreti düşünürsek, ayrılmaya pek niyeti yok. Ancak yönetim, yüksek maliyetinden ve yaşından (35) dolayı 3'e 5'e bakmadan Falcao'yu satmayı planlıyor. Yani Galatasaray'dan gidip gitmemesi konusunda kararı Falcao verir.
|Kaynak| Sporx |

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.