Yaklaşan iPad Pro daha fazla cam, 1 ve MagSafe şarj ile gelebilir

Yaklaşan iPad Pro daha fazla cam, 1 ve MagSafe şarj ile gelebilir

Yeni bir giriş seviyesi iPad ve iPad mini ile birlikte

iPad ve tabletler, birçok insanın evden çalışması ve okuması için pratik cihazlar olduklarından, geçen yıldan bu yana genel olarak bir canlanma gördü. Bu büyüme 2021'in ilk çeyreğine kadar devam etti. Apple, iPad satışlarının yıldan yıla neredeyse yüzde 80 arttığını gördü. Şimdi şirket, belirli modellerin görünümünü modernleştirmenin ve tasarım ve özellikleri en yeni iPhone'larınkilerle uyumlu hale getirmenin yollarını arıyor.

Apple, bu yılın başlarında Mini LED ekranlı ve yeni Mac'lerin kalbinde yer alan M1 çipinden güç alan yeni bir iPad Pro ile büyük bir sıçrama yaptı En son iPad Air yenilemesi de iPad Pro'ya çarpıcı bir şekilde benziyor ve ikincisini "Pro" bir model yapan birçok özelliğe sahip.

Bir Bloomberg raporuna göre Cupertino devi, iPad Pro'yu kablosuz şarjı da destekleyecek daha üstün bir tasarımla farklılaştırmak istiyor. Bu amaçla şirket, tüm tabletlerde kullandığı alüminyum kasa yerine cam arkaya geçecek. Bu aynı zamanda, genel tasarımı ve özellikleri, 2017'de iPhone X ve iPhone 8'den bu yana cam sırtlı ve kablosuz şarjlı iPhone'unkilerle uyumlu hale getirecek.

Apple, iPhone 12 ile şirketin kablosuz şarjın nasıl çalışması gerektiği konusundaki görüşünü yansıtmak için MagSafe'i yeniden canlandırdı . Bu teknoloji mükemmel değil , ancak Apple'ın gelecek yıl en kısa sürede ulaşabilecek daha fazla iyileştirme üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Şirket ayrıca AirPods gibi aksesuarlar için ters kablosuz şarjı test ediyor, ancak Bloomberg bunun hala geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu, bu nedenle bir sonraki iPad Pro'ya getirebileceğini veya yapmayabileceğini söylüyor. Geldiği takdirde, bir MagSafe pil takımı ve geliştirilmesi sırasında çok sayıda teknik sorun yaşayan iptal edilen AirPower'dan daha az iddialı bir kablosuz şarj matı eşlik edebilir .

İPad mini, altı yıldaki ilk yeniden tasarımını, onu diğer modern iPad'lerin görünümüne daha da yaklaştıracak şekilde görebilirdi. Daha ince çerçeveli ve ana sayfa düğmesi olmayan daha büyük bir ekran en olası değişiklikler olacaktır.

Apple ayrıca daha ince bir giriş seviyesi iPad üzerinde çalışıyor, ancak bu model ana düğmeyi ve geniş çerçeveleri koruyacak, mini ise Touch ID'nin iPad Air'de nasıl çalıştığına benzer şekilde güç düğmesine taşındığını görebiliyordu.

Son söylenti, Apple'ın kendi uzun menzilli kablosuz şarj almayı denemesidir. Bununla birlikte, bu muhtemelen testin ilk aşamalarındadır ve hem pratik hem de potansiyel olarak tehlikeli olduğu için ışığı mevcut haliyle asla göremeyebilir Bununla birlikte, şirket, gerçek olma şansı biraz daha iyi olabilecek MacBook kapağına ve avuç içi dayanağı alanlarına Qi kablosuz şarj yetenekleri eklemenin yollarını araştırıyor .

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.