WeChat'in video platformu, kafaya iç çamaşırı giymeyi, çorap yemeyi ve kalça sallamayı yasaklıyor

 WeChat'in video platformu, kafaya iç çamaşırı giymeyi, çorap yemeyi ve kalça sallamayı yasaklıyor

Yasaklanmış içerik listesi, kapsamlı olduğu kadar tuhaf da

OHA BE?! Twitch, sıcak küvet yayıncılarına karşı duruşu nedeniyle son zamanlarda eleştiriyle karşı karşıya kalırken, Çin mesajlaşma/sosyal medya/ödeme platformu WeChat, içeriği sansürleme konusunda daha da tutucu. İzin vermediği kapsamlı aktiviteler arasında burun çekme, kalça sallama ve kafanıza iç çamaşırı giyme dahildir.

South China Morning Post tarafından bildirildiği üzere , WeChat sahibi Tencent Holdings, TikTok (Çin'de Douyin olarak bilinir) gibi kısa biçimli içerik rakiplerini ele almak için tasarlanan yeni video bölümü olan WeChat Kanallarındaki sanatçılar için Çin hükümeti, elbette, devlet sırlarını sızdırmak, resmi kahramanlara ve şehitlere hakaret etmek, terörizm olarak tanımladığı şeyi teşvik etmek ve izinsiz haber yayınlamak dahil, sakıncalı bulduğu her şeyi yayınlayan herkese sert bir şekilde düşüyor. Bu, “bir ulusun kaderini ve hükümet politikası eğilimlerini tahmin etme” ve “olumlu sosyal değerlere” aykırı olan her şeyle birlikte WeChat Kanallarını da kapsar.

Daha sıra dışı yasaklardan bazıları, falcılık, gece kulüplerinde ve ayak masaj salonlarında çekim yapmak, bebeğin doğum öncesi cinsiyetini tahmin etmek, tabutlar, mezar taşları ve Tayvan, Hong Kong ve Makao dahil olmak üzere hükümet ve polis üniformaları giymektir. yayınladı.

Gıda dışı şeyler yemek de yasaktır, bu nedenle, örneklere göre, yıkanan ayaklardan arta kalan suyla yapılan çorap veya hazır erişte tüketilmemelidir. Yataktan yayın yapmak veya paraşütle atlama, bungee jumping, serbest tırmanma, yamaç paraşütü, paraşütle atlama veya yüksek parkur gibi tehlikeli faaliyetlerde bulunmak gibi sigara içmek, içki içmek, küfür etmek ve dövme yapmak da yasaktır. Aynı kategoriye girmek, kaktüsleri çıplak elle parçalamak ve alüminyum bir kutuda patlamış mısır yapmaktır, ki bunun güvenli olmadığı konusunda hemfikiriz.

WeChat, giyim konusunda kesinlikle Twitch'ten daha katıdır: "Kadın pantolonları veya etekleri göbek deliğinin 2 cm altında [olmamalıdır]" ve "kadın pantolon ve eteklerinin etekleri kalça çizgisinden daha yüksek [olmamalıdır]. ” Bu alandaki iki kuralı üstsüz gitmemek ve sadece iç çamaşırıyla görünmemek olan erkekler için çok daha kolay.

"Transparan giysiler, ten rengi taytlar, file çoraplar, jartiyerler, üçgen şortlar ve düşük belli şortlar" da, göğüs dekoltesini veya etekleri kaldırmak için tekrar tekrar eğildiği gibi, cinsel ilişki simülasyonu, tekrarlanan çömelme, baştan çıkarıcı hareketler de çok müstehcendir. dudak yalama, göğüs ovma ve kalça sallama. Fitness tutkunlarının ve Elvis taklitçilerinin cezalandırılıp cezalandırılmayacağı belli değil.

"Kaba pornografik oyunlar", şaplak atma, belirli vücut bölgelerine yakınlaştırma ve "rahatsızlığa neden olabilecek" hiçbir şeye de izin verilmez. Birinin kafasına külot giymesi, bu kadar geniş bir tanım için dikkate değer bir şekilde spesifik olan ikincisine bir örnek olarak verilmiştir.

Bu kirli kurallar listesinden birini ihlal eden herkesin hesabı askıya alınacak veya siyasi ihlaller durumunda yasaktan çok daha kötü olabilecek başka cezalar alacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.