Trump Organizasyon, sözleşmelerin haksız yere feshi nedeniyle New York'a dava açtı.

Belediye Başkanı Bill de Blasio, Capitol isyanından sonra sözleşmeleri feshetmek için harekete geçti.

Eski Başkan Donald Trump'ın şirketi , Trump Örgütü'nün şehir tesislerini işletmek zorunda olduğu sözleşmeleri haksız yere feshettiği iddiasıyla Pazartesi günü New York'a dava açtı .
Trump Organizasyon yetkilileri yaptığı açıklamada, "Şehrin sözleşmemizi feshetme hakkı yok" dedi. "Belediye Başkanı [Bill] de Blasio'nun eylemleri tamamen siyasi amaçlıdır, yasal bir değeri yoktur ve belediye başkanının kendi partizan gündemini ilerletme ve serbest girişime müdahale etme çabalarının bir başka örneğidir."
Belediye Başkanı de Blasio, Ocak ayında, 6 Ocak'ta ABD Başkenti'ne düzenlenen saldırının ardından eski başkanın şirketiyle olan sözleşmelerini feshetmek üzere harekete geçtiğini duyurdu .
De Blasio, "Başkan, ABD hükümetine karşı beş kişiyi öldüren ve anayasal yetki devrini raydan çıkarmakla tehdit eden bir isyanı kışkırttı" dedi. New York Şehri hiçbir şekilde, şekilde veya biçimde bu affedilmez eylemlerle ilişkilendirilmeyecek ve tüm Trump Organizasyon sözleşmelerini feshetmek için derhal adımlar atıyoruz."
6 Ocak saldırısının ardından, PGA Tour da dahil olmak üzere birçok şirket, Trump Organizasyonu ile olan sözleşmelerini iptal etti. Trump'ın kendisi birkaç sosyal medya platformundan askıya alındı ​​ve Facebook kısa süre önce askıya alma işlemini 2022 ara seçimlerine kadar aktif tutacağını duyurdu.
Trump Organizasyonu, iki Central Park buz pateni pisti, Central Park Carousel ve Ferry Point'teki Trump Golf Links'i işletmekten yılda yaklaşık 17 milyon dolar cebe indirdi.
Dava, şirketin Bronx'taki Ferry Point'te 2032 yılına kadar sona ermeyecek olan şehre ait golf sahasını işletmek zorunda olduğu uzun vadeli bir sözleşmenin haksız yere feshedildiğini iddia ediyor.
Trump Organizasyon'dan yapılan açıklamada, "Sadece buluşmakla kalmayıp, birinci sınıf, turnuva kalitesinde günlük ücretli bir golf sahası işletme yükümlülüğümüzü aştığımız konusunda hiçbir tartışma olamaz." Dedi.
Diğer sözleşmeler bu yılın başlarında sona erecek ve yenilenmedi.
Belediye, sözleşmede belirtilen fesih sürecini takip ettiğini söyledi.

"Bay Trump'ın 6 Ocak'ta Capitol'de ölümcül bir ayaklanmayı kışkırtma eylemleri, şampiyona etkinliklerine ev sahipliği yapma seçeneklerini ortadan kaldırarak Feribot Noktası sözleşmesinin ihlaline neden oldu ve Şehrin sözleşmeyi feshetme kararını şiddetle savunacağız" dedi. New York Hukuk Departmanı sözcüsü.

Belediye başkanının sözcüsü, sorumluluğu eski başkana yükledi.

"Bu oldu Donald Trump o ABD Capitol'deki ölümcül ayaklanma teşvik olduğunda temel demokrasi müdahale," Belediye sözcüsü Bill Neidhardt söyledi. "Bunu yaparsan ve New York Şehri ile iş yapma ayrıcalığını kaybedersin. Bu kadar basit.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.