Sıvı soğutmalı Radeon RX 6900 XT grafik kartlarında yeni gelişmeler

 Sıvı soğutmalı Radeon RX 6900 XT grafik kartları bu ayın sonlarında piyasaya çıkabilir

Listelenen özellikler, referans kartından daha hızlı olacağını gösteriyor

Listeye göre, kart ön siparişe açıldı ve 26 Haziran'da piyasaya sürülecek.1220 mm'lik bir fan/radyatör kombinasyonuyla soğutulan referans Radeon RX 6900 XT'nin bir listesi Brezilyalı bir çevrimiçi satıcıda görüldü. 


Kabum'da bulunan liste , Sapphire Radeon RX 6900 XT'yi gösteriyor. Bir AIB ortağından olmasına rağmen, kartın AMD'nin referans kartı tasarımına sahip olduğu görülüyor; fan ve kapakta Radeon'un "R" harfi, radyatörde ve kartın üstünde Radeon logosu ve tipik siyah, gri ve kırmızı renk şeması bulunuyor. .Nisan ayında Chiphell forumlarında paylaşılan iddia edilen Radeon RX 6900 XTX'in aksine, bu, muhtemelen soğutmayı iyileştiren ve aynı zamanda PCB'nin arka tarafını koruyan bir arka plaka ile birlikte geliyor. Ayrıca tüm PCB'yi kasanın içinde saklayarak göze daha çekici geliyor.


Listelenen spesifikasyonlara göre, kart, 80 CU'luk bir GPU paketleme ile 5.120 akış işlemcisi ve 80 RT hızlandırıcı ile birlikte gelir. Temel saat hızı 2.250 MHz'e ve yükseltme saati 2.435 MHz'e yükseltilir. Ayrıca 128 MB Sonsuz Önbellek ve 18 Gb/sn'de saat hızına sahip 16 GB bellek, stok ayarlarına göre 2 Gb/sn artış var.


Kartın görüntülerine göre, bir ekrana bağlanmak için bir HDMI bağlantı noktası, 2x DisplayPort ve bir USB-C bağlantı noktası var. Karta güç sağlamak için 2x 8 pinli güç konektörleri var.

AIB ortakları, yakın zamanda, bazılarının Radeon RX 6900 XTX olarak adlandırdığı önceden gruplanmış GPU'lara sahip Radeon RX 6900 XT kartlarını piyasaya sürdü. Bu kartlar, Kabum'da bulunanlar gibi, daha yüksek taban ve hızlandırma saatleri ile gelme eğilimindedir. Bu kartlardan bazıları Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition, Asrock Radeon RX 6900 XT OC Formula ve PowerColor Red Devil Radeon RX 6900 XT Ultimate ve Liquid Devil Radeon RX 6900 XT Ultimate içerir.


AMD, sıvı soğutmalı Radeon RX 6900 XT ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı, ancak 26 Haziran'da bir şansları var.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.