Spotify'ın yeni Sadece Siz özelliği size özel olduğunuzu söyleyecek, ancak muhtemelen değilsiniz.

  • SPOTİFY

Spotify'ın yeni Sadece Siz özelliği size özel olduğunuzu söyleyecek, ancak muhtemelen değilsiniz.

Hala akışınızın eğlenceli bir analizi

Kendinizi sıkıcı bir normie gibi hissederseniz, Spotify size en azından müzik zevkinizin özel olduğunu bildirmek istiyor.

Akış devi bugün , kişiselleştirilmiş çalma listeleri oluşturan ve "benzersiz" dinleme alışkanlıklarınız için size iltifatlar ödeyen yeni bir özellik olan Only You'yu piyasaya sürdü .

Deneyim, akış modellerinizin görsel bir dökümü, Hikayeler benzeri bir arayüz ve zevklerinizle ilgili yeni bilgiler ile Spotify Wrapped'e benzer.

Arka arkaya çaldığınız parçaların, günün belirli saatlerinde dinlediğiniz şarkıların ve sık sık dinlediğiniz müzik tarihinin “benzersiz bir eşleşmesini” bulabilirsiniz.

Bir başka önemli nokta, hayalinizdeki akşam yemeği partisine davet edeceğiniz üç sanatçıyı seçmenize olanak tanır. Spotify daha sonra her biri için kişiselleştirilmiş bir çalma listesi oluşturacaktır.

Ayrıca, son altı ayda en çok dinlediğiniz sanatçıyı, yeni keşfettiğiniz bir müzisyeni ve "duygusal ya da savunmasız yanınızı en iyi gösteren" bir "sesli doğum haritası" da var.

Özellik, sosyal medyada bir hit olduğunu kanıtlayabilecek paylaşılabilir bir formata sahip. Ayrıca Spotify'ın popüler müziği homojenleştirmek yerine algoritmalarının farklı dinlemeyi desteklediğini belirtmesi için başka bir yol sağlar. Ama sadece Sen'in bireyselliğine dair kanıtı en iyi ihtimalle sorgulanabilir.

 Örneğin, Marvin Gaye'in Inner City Blues (Beni Holler Yapmak İstiyorum) “My Unique Moment” ını oynamayı düşünmezdim  Dünyanın durumu hakkında haklı olarak umutsuzluğa kapılan birçok insan tarafından paylaşılan bir şey olduğunu hayal ediyorum.

Ayrıca, benzersiz olarak iltifat edilen algoritmalar tarafından yönlendirilen alışkanlıklarda da bir ironi vardır Spotify bir anlamda sizi överek kendisini de övüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.