Samsung yeniliklerine devam ediyor

 Samsung, şimdiye kadarki en küçük piksellere sahip yeni bir 50 megapiksel görüntü sensörü yaptı

Şirket, kamera çarpmalarını yüzde 10 azaltacak kadar küçük olduğunu söylüyor

Samsung'un en yeni 50 megapiksel görüntü sensörü, şirkete bir mobil görüntü sensöründeki en küçük piksel boyutu için övünme hakkı tanıyor ve şirket 1/2.76 inç optik formatının ve ISOCELL 2.0 teknolojisinin kullanımının onu ideal seçim haline getirdiğini söylüyor. çoklu kamera kurulumları olan telefonlar için.


Akıllı telefon dünyasında megapiksel yarışı henüz bitmedi, bu nedenle Samsung , bugüne kadar bir mobil görüntü sensörü için elde edilen en küçük piksel boyutuna sahip olduğu varsayılan telefonlar için yeni bir görüntü sensörünü duyurdu .Bunun anlamı, üreticilerin orta sınıf ve üst düzey telefonlarda daha iyi bir teknik özellik sayfası uğruna daha yüksek çözünürlüklü kameralar üretmeye geri dönmeleridir. Yeni Samsung ISOCELL JN1 sensörü, her bir pikselin boyutu 0,64μm'den fazla olmayan küçük bir 1/2,76 inç optik formata sıkıştırılmış 50 milyon piksele sahiptir. Şirket, önceki rekoru , pikselleri 0,7μm olan 43,7 megapiksel sensör olan 2019'dan ISOCELL Slim GH1 ile elinde tutuyor .

Bu, profesyonel fotoğrafçıların daha iyi performans düşük ışık senaryoları gibi daha büyük sensörleri kullanmak için iyi nedenleri olduğundan, daha küçük piksellere sahip olmanın mutlaka hedef olduğu anlamına gelmez. Samsung, yeni sensörü, alanın çok önemli olduğu ve üreticilerin çok az veya hiç çıkıntı olmayan daha ince profiller hedeflediği çeşitli telefon tasarımlarındaki kamera modüllerine kolayca entegre edilecek şekilde ürettiğini söylüyor.


ISOCELL  JN1 ile şirket , karışmayı azaltmak, renk doğruluğunu artırmak ve renk filtresi bariyerlerinin alt kısmında kullanılan yeni bir yansıtıcı malzeme sayesinde piksellerin yüzde 16 daha fazla ışık emmesini sağlamak için yeni ISOCELL 2.0 teknolojisini kullanıyor. Yeni sensör ayrıca, çözünürlüğü 12,5 megapiksele düşürme taviziyle düşük ışıkta resim kalitesini artırmak için dörtte bir piksel gruplama yapan Samsung'un Tetrapiksel teknolojisini kullanıyor.


Yeni sensörün dikkat çeken diğer özellikleri arasında saniyede 60 kare hızında 4K video çekimi veya 240 kare hızında 1080p desteği ve Samsung'un "Double Super PD" otomatik odaklama özelliği yer alıyor. ISOCELL JN1 şimdi seri üretimde, bu yüzden onu gerçek ürünlerde görmemiz çok uzun sürmeyecek.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.