Samsung Exyn Radeon, Temmuz ayı sonlandığını açıkladı, yıllar Mali'yi geride bırakan performans gösteriyor

AMD ve Samsung birlikteliği, iki yıl boyunca Radeon grafiklerini mobil bir SoC'ye getirmek için için yakınlaşırken

Ama aynı zamanda çok fazla yol

Yerleşik mobiliteyi yapan Ice Universe, sunumunun basit Temmuz iddia etse de, mevcut ve mevcut Mali GPU'ları al kapasitede olduğunu düşünüyor.

Radeon grafikleri içeren bir Samsung SoC planı, 2019'daki ilk tekliften bu yana bolca konuşuldu, ancak AMD CEO'su Dr. Lisa Su Computex 2021 açılış konuşmasına gelmeden sonra yeniden ilgi odak .

Ice Universe'e göre, Exynos + Radeon işbirliğinin bu ay sürülmesi, başlamak için ertelendi. Ancak, numuneler zaten ortakların elinde ve test. Kore forumu Clien'deki gönderilere inanılırsa, SoC bu Apple'ın A14 Bionic'ini yendikten sonra tüm verileri deneyimliyor.

Clien iş yazılımının OP'si, en yüksek performansta, mobil RDNA2 GPU'nun Arm'ın yeni nesil Mali GPU'sunu bir şekilde yenebildiğini iddia ediyor. Ayrıca, ilk test turlarından sonra beklenen sert bir kişi gördü, ilk testten sonra %20 yaklaşık ve ikinciden sonra uygun - ancak bu kötü bir şekilde gösterinde bile, mRDNA2 GPU'nun hala olduğu iddia ediliyor. üst uçlar Mali geçen yıl GPU (Mali-G78 ).

Forum gönderilerinden, başarılarından başarabildiğini ve Samsung'un kendi GPU geliştirme çabasını vazgeçtiğini ve Google'ın bir müşteri olarak kaydolmuş durumda.

Bu umut verici uygulamalardan faydalanmak için de, oyunlar gibi GPU üzerinde karşılaştırma gibi harika olabilirdan, genel olarak performanstan, sadece iki testtenta %30'luk bir harikadan performansta %30'luktan deneyimden performansta bir. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ... ] ..

 Anandtech tarafından yapılan eski , Samsung'un 5 nm düğümünün hala mevcut olan özellikleri TSMC'nin 7 nm toplamaya devam etmeye yönelikten , bu, ne ki çipin kendi tasarımından SoC'nin tasarlamak bir çok gibi görünüyor.

Daha Fazla Exynos-Radeon işbirliğinin termal ve güçle çok daha sonra kuvvet 3 sunması gerekli 8c yerine uygun gelecek gelecekteima edilir . Bu, 8'in Adreno grafiklerini çukurunu ve Qualcomm'un çizimleri kadar aşındırın.Bu, 8'in Adreno grafiklerini çukurunu ve Qualcomm'un

Tags

Yorum Gönder

1 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.