New York Mets'in Marcus Stroman'ı, analist Bob Brenly'den gelen çatlaktan sonra 'ırkçı alt tonlardan' rahatsız oldu

New York Mets'in Marcus Stroman'ı, analist Bob Brenly'den gelen çatlaktan sonra 'ırkçı alt tonlardan' rahatsız oldu

Mets atıcısı Marcus Stroman, televizyon analisti Bob Brenly'nin New York'un Diamondbacks'e karşı maçı sırasında sağ elinin başını örtmesi hakkında yorum yapmasının ardından Salı gecesi geç saatlerde bir tweet'te "ırkçı imalardan" bahsetti .

Şimdi Bally Sports Arizona için Diamondbacks maçlarını çağıran eski World Series ödüllü menajer Brenly, Salı günü dördüncü devrede Stroman'ın kıyafetleri hakkında bir açıklama yaptı.

Brenly, yayın sırasında, "Bunun, Tom Seaver'ın Mets için sahaya çıktığında giydiği aynı durag olduğundan eminim," dedi.

Maçtan sonra Stroman, "İleriye ve yukarıya...tüm olumsuzluklara ve ırkçı alt tonlara rağmen. Tırmanış her şeye rağmen devam ediyor!" diye tweet attı.

Siyah olan ve ırk ve sosyal adaletle ilgili konularda açık sözlü olan Stroman, Brenly'yi "ırkçılık" için çağıran Twitter kullanıcılarının birkaç tweet'ini de retweetledi. Stroman , bir tweet'e yanıt olarak , beyaz olan Brenly'yi alenen eleştirirse "medya bunu bir şekilde bana karşı çevirecek" dedi.

Çarşamba günkü Arizona maçından önce konuşan Mets menajeri Luis Rojas, Brenly'nin yorumunu "çok uygunsuz" olarak nitelendirdi.

"Duyduğumda çok üzüldüm" dedi. "Şaka gibi bir şeyse anlamadım. İlk tepkim buydu. Bence tamamen uygunsuz."

Stroman, Mets'in Diamondbacks'e 6-5, 10 isteka kaybıyla başladı. Altı vuruşta yedi vuruş ve üç koşuya izin verdi, altı vuruş yaptı.

Stroman ayrıca Josh Rojas ile sahada sözlü bir tartışmaya girdi , bu da yedeklerin boşalmasına neden oldu, ancak yumruk atılmadı.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.