Netflix'den Yeni bir sektör atılımı. Daha cok para için, girdikleri sektör

 Netflix, şovlarına ve markasına bağlı giyim ve ürünleri satmak için çevrimiçi mağaza açtı

Netflix fikri mülkiyetinden daha fazla para kazanmak istiyor

Netflix e-ticarete giriyor. Dünyanın en büyük yayın sağlayıcısı, alışveriş yapanların şirketin şovlarına ve markasına bağlı giyim ve yaşam tarzı ürünleri satın alabilecekleri bir çevrimiçi mağaza olan Netflix.shop'u başlattı. Yetersiz görünebilir, ancak Netflix'in e-ticarete genişlemesi kötü bir fikir olmayabilir.


Akış devi, en son çeyreğinde , pandemi sırasında geçen yılki patlayıcı büyümenin ardından abone büyümesinin yavaşladığını gördü. Ayrıca Disney+ , HBO Max ve Paramount+ gibi hizmetler kök saldığı için baş edilmesi gereken çok daha fazla rekabet var .


Gerçekten, Netflix, çevrimiçi perakende satışta şansını denememek aptallık olur. Şirketin, Stranger Things , The Witcher ve BoJack Horseman dahil olmak üzere daha fazla para kazanabileceği çok sayıda popüler IP'si var .


İşin garibi, Netflix yavaş alıyor. Netflix'in tüketici ürünleri bölümünü yöneten Josh Simon, mağazayı başlangıçta yalnızca Yasuke ve Eden gibi bir avuç diziye bağlı ürünleri içeren bir "butik" olarak nitelendirdi . Simon , Fransız suç şovu Lupin'e dayanan ürünlerin bu ayın sonunda sitede gösterileceğini de sözlerine ekledi.


Netflix.shop'un önümüzdeki aylarda dünyanın diğer ülkelerine açılmadan önce ilk olarak ABD'de kullanıma sunulacağı söylendi.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.