Netflix aboneleri pandemi sırasında daha fazla İngilizce olmayan dizilere yöneldi

 Netflix aboneleri pandemi sırasında daha fazla İngilizce olmayan dizilere yöneldi

Hizmette harika Korece içerik var

Pandemi nedeniyle bu yıl Netflix izleme alışkanlıklarınız değişti mi? Hizmette daha fazla saat harcamanın yanı sıra, ABD'li aboneler, özellikle popüler olduğunu kanıtlayan Kore şovları ve filmleri ile artan miktarda İngilizce olmayan içerik yayınlıyor.

Banff Dünya Medya Festivali'nde ( Hollywood Reporter aracılığıyla ) sanal bir açılış konuşmasında , Netflix eş CEO'su ve içerikten sorumlu baş sorumlusu Ted Sarandos, İngilizce olmayan Netflix içeriğine yönelik görüntüleme sayısının 2021'in başından bu yana yüzde 50 arttığını ve bu içeriğe ilginin yüzde 50 arttığını açıkladı. Parasite'nin Oscar kazanmasının ardından Kore içeriği %100 arttı.

Sarandos, "Pandemi sırasında insanlar ellerinde çok daha fazla zaman vardı ve bir şeyleri görmek için daha meraklıydılar ve seyahat etme yetenekleri reddedildi, bu yüzden dünyanın dört bir yanından [içerik] görmekle daha fazla ilgilendiler." Dedi.

Netflix, “Game of Thrones Meet The Walking Dead” Kingdom, Extracurricular, muhteşem Sweet Home (üstte) ve #Alive dahil olmak üzere Kore'den harika şovlar ve filmlerle doludur. Ayrıca diğer ülkelerden çok sayıda harika içerik var: Dark (Almanya), Elite (İspanya), Lupin (Fransa), bunlardan sadece birkaçı.

Sarandos, aşı programları yayılmaya devam ettikçe ve toplumun daha fazla alanı açıldıkça, film ve TV tüketim eğilimlerinin pandemi öncesi “normal” seviyelere döneceğine inanıyor, ancak herkes birdenbire yeni filmleri yayınlamayı bırakıp sinema salonlarına geri dönmeyecek.

“İnsanların sinema salonlarına geri dönmek için çok heyecanlı olacağını düşünüyorum. Bunun da geri döndüğünü görmek beni heyecanlandırıyor” dedi Sarandos. "Tüketiciler bazen tiyatroya gidecek, bazen de evlerinde galaları izleyecekler."

Netflix , Ocak ayında 200 milyon ücretli aboneyi geçti , ancak Nisan ayında, pandemi artışının ardından abone büyümesinin düşmesiyle hisselerinin %13 düştüğünü gördü .

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.