Minnesota'lı milletvekillerinin öldürdüğü adama protesto yeniden patlak verdi

Minnesota'lı milletvekillerinin öldürdüğü adama protesto yeniden patlak verdi

Protestocular, Cumartesi günü erken saatlerde Minneapolis'te bir Siyah adamın ABD Marshals görev gücü üyeleri tarafından vurularak öldürülmesi üzerine memurlarla karşı karşıya kaldı.

MINNEAPOLIS -- Protestocular, Cumartesi günü erken saatlerde Minneapolis'te bir Siyah adamın ABD Marshals görev gücü üyeleri tarafından vurularak öldürülmesi üzerine memurlarla karşı karşıya geldi.

32 yaşındaki Winston Boogie Smith Jr. için yapılan nöbeti izleyen olay yerinden fotoğraflar, sokakta çöp tenekesi yangınları ve nöbet tutan bir dizi polis memurunu gösterdi. Perşembe günü Minneapolis'in Uptown semtinde ölümcül silahlı saldırıya tepki olarak protestoların ikinci gecesiydi.

Polis, protestoda 26 kişinin ayaklanmayla suçlandığı ve birinin silahla suçlandığı 27 kişinin tutuklandığını söyledi. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi. Polis, bazı işyerlerinde hasar meydana geldiğini söyledi.

Yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, Smith'in silah ihlali nedeniyle arandığını ve park halindeki bir aracın içindeyken iki milletvekili tarafından vurulmadan önce silahla ateş edildiğini söyledi. ABD Polis Teşkilatı Kaçak Görev Gücü üyeleri, silah bulunduran bir suçlu olduğu iddiasıyla tutuklamaya çalışıyorlardı.

Ailesi ve arkadaşları, Smith'i polis tarafından sık sık taciz edilen üç çocuk babası olarak tanımladı. Soruşturmada şeffaflık talep ediyorlar ve video görüntüleri olabilecek herkesin öne çıkmasını istediler.

Polis, Perşembe günü yaşanan silahlı saldırının ardından bazı kişilerin binaları tahrip ettiğini ve işyerlerinden hırsızlık yaptığını söyledi. Dokuz kişi ayaklanma, saldırı, kundaklama ve mala zarar verme şüphesi de dahil olmak üzere olası suçlamalarla tutuklandı.

Ölümcül atış, George Floyd'un bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce ölümünden bu yana Minneapolis'in gergin olması ve Daunte Wright'ın Nisan ayında yakındaki Brooklyn Center'da bir memur tarafından ölümcül şekilde vurulmasıyla geldi.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.