Microsoft'un yeni Windows sürümü 24 Haziran'da çıkacak

 Microsoft'un yeni Windows sürümü 24 Haziran'da çıkacak


Geçen hafta Microsoft, yeni nesil Windows'un "çok yakında" piyasaya sürüleceğini söyledi. Şimdi şirket bunun için bir tarih belirledi: 24 Haziran 11:00 ET'de bir etkinlikte “Windows için sırada ne var” göreceğiz.

Microsoft'un işletim sistemine yönelik bu yeni güncellemenin kod adı “Sun Valley”dir ve raporlar, diğer değişikliklerle birlikte yenilenmiş UI öğelerini getireceğini ileri sürmektedir.

Windows Central'dan bir rapor , yeni Windows güncellemesinin sabitlenmiş uygulamalara sahip olabilecek yeniden tasarlanmış bir görev çubuğu getireceğini belirtiyor. Ayrıca, sistem tepsisinin dokunmatik ekranlı cihazlarla daha iyi çalışmasını sağlayabilir.

Yaklaşan Windows sürümünün güncellenmiş görev çubuğu

Dahası, şirket daha fazla uygulama ve oyun getirmek ve bunları bulmayı kolaylaştırmak için mevcut uygulama mağazasını elden geçirebilir. Geliştiriciler, Firefox ve Chrome gibi tarayıcılar da dahil olmak üzere farklı türde uygulamalar gönderebilir.

Bunun dışında pil kullanım tablosu, görev çubuğundaki bir haber ve ilgi alanı widget'ı ve Microsoft'un Edge tarayıcısında daha iyi sekme yönetimi gibi daha fazla özellik Windows'un bu sürümüne geliyor .

Verge'in Mart ayında bildirdiği gibi , teknoloji devi, PC'deki oyun deneyimini iyileştirmek için Xbox X ve Xbox S serisi konsollarda bulunan Otomatik HDR özelliğini de getirmeyi planlıyor.

Bu, Windows kullanıcıları için heyecan verici bir güncelleme gibi görünüyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.