Microsoft tarafından kapatıldığı söylenen beş oyun stüdyosu daha

 Microsoft tarafından kapatıldığı söylenen beş oyun stüdyosu daha

Xbox'ın henüz oyunları olduğunu söylememize izin var mı?

E3 vitrini hemen köşeyi dönünce, Microsoft'un Xbox Game Studios serisi için beş oyun geliştiricisi daha satın aldığına ve onlara Game Pass odaklı için yararlanabilecekleri artan bir birinci taraf çıktı listesi verdiğine dair söylentiler havada uçuşuyor. Bu konsol nesli için strateji.


Microsoft, geçen yıl Bethesda Softworks'ün ana şirketi ZeniMax'i satın alarak , oyun IP'si ve geliştirme ekipleri koleksiyonunu Xbox Game Studios markasına taşıdı. Xbox Series X|S'in gelecekte sahip olacağı birinci şahıs ayrıcalıklarının çeşitliliğini güçlendirmeyi amaçlayan dramatik bir hamleydi, Xbox'ın Sony'nin son nesil PlayStation'ına büyük zaman kaybettiği bir alan.


Şimdi Microsoft'un şirket içine beş stüdyo daha getirdiği söyleniyor. Xbox News Cast podcast'inden Colteastwood, Perşembe günü şifreli bir şekilde "26'nın yeni 23 olduğunu" belirtti ve bir gün sonra "28 daha iyi" olduğunu ekledi - görünüşe göre Xbox şemsiyesi altında çalışan stüdyoların sayısına atıfta bulundu. Muhabir Jeff Grubb , IO Interactive, Avalanche ve Crytek'in satın almalarla ilgili olarak bahsettiğini ve bundan sonra NetherRealm ve Rocksteady'den bahsettiğini duyduğunu iddia ederek spekülasyona katkıda bulundu.


IO Interactive iyi tanınır Hitman serisinin ve orta-2017 yılında onları bağımsızlık getirdi satın alma bir yönetim dek Square Enix parçasıydı; Halihazırda Nordisk Film'e ait olan Avalanche, Mad Max ve Just Cause serilerinin yanı sıra Rage 2'de id Software ile çalışmış .


Crytek, ilk Far Cry oyunu ve tabii ki Crysis üçlemesi ile kendilerini haritaya koyarken, NetherRealm ve Rocksteady , sırasıyla Injustice ve Batman Arkham oyunlarını üreten DC Comics'in IP'si ile başarıyı yakaladı .

Microsoft'un mevcut nesil için stratejisi, ağırlıklı olarak Game Pass'e odaklanıyor , Outriders gibi üçüncü taraf oyunları hızla kapıyor ve xCloud oyun akışı aracılığıyla konsol, PC ve hatta TV'leri kapsamayı hedefliyor.


ZeniMax'in satın alınması, The Elder Scrolls , Dishonored ve DOOM yeniden başlatmaları gibi büyük isimlerle birlikte Game Pass'e oldukça büyük bir geri katalog getirdi ve oyun listesine hızla girdi.


Ancak Xbox Game Studios çatısı altında daha fazla geliştiricinin çalışması, gelecekte daha fazla ayrıcalık anlamına geliyor ve Microsoft'un bunları piyasaya çıkar çıkmaz Game Pass'e getirme taahhüdü, aboneliği, midesi (veya cüzdanı!) 70 dolarlık yeni sürüm dalgaları için.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.