Microsoft sessizce perakende satışlara geri dönüyor

 Microsoft sessizce perakende satışlara geri dönüyor

Microsoft'un hala fiziksel perakendeye ilgisi var

Microsoft, geçtiğimiz yaz Covid-19 salgını nedeniyle faaliyetlerini birkaç ay önce durdurduktan sonra tüm fiziksel mağazalarını kalıcı olarak kapattı. Yaklaşık bir yıl sonra, görünüşe göre Redmond yeniden perakende sektörüne girmeye hazır... bir nevi.


Verilen açıklamada Verge , Microsoft'un perakende patronu Travis Walter 1 Temmuz başlayarak, müşteriler New York'ta şirketin Deneyim Merkezleri, Sydney ve Londra'dan Microsoft ürünlerini seçmek satın mümkün olacak söyledi.

Ancak devam eden çip sıkıntısı , Microsoft'un Deneyim Merkezlerinde stoklayabileceği envanteri sınırlayacaktır. Örneğin Xbox Series X / S, The Verge'e göre başlangıçta mevcut olmayacak. Ancak konsol aksesuarlarının yanı sıra Surface cihazları ve Microsoft 365 abonelikleri de sunulmalıdır.

Yayına göre, Redmond'un hamleleri Microsoft'un perakende mağazalarının geri dönüşünü temsil etmiyor. Ayrıca, Deneyim Merkezlerinde çevrimiçi sipariş toplama hizmeti sunulmayacaktır. Bunun yerine, Microsoft'un Microsoft ürünlerini satın almak için zaten Deneyim Merkezlerini kullanan iş müşterilerinin işini biraz daha kolaylaştırmak istediği anlaşılıyor.


Birçoğu denedi, ancak neredeyse hiçbiri Apple'ın son yirmi yılda deneyimlediği bağımsız perakende başarısını tekrarlayamadı, ancak mağaza içinde mağaza konsepti bazı markalar için başarılı olduğunu kanıtladı.


Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.