"Evde izlemek" için sinemada anime çeken adam tutuklandı

 "Evde izlemek" için sinemada anime çeken adam tutuklandı

Gerçekten buna değer mi?

Torrent sitelerinin, kameralı kişiler tarafından sinemalarda gizlice kaydedilen yeni film gösterimlerinin klipleriyle dolup taştığını hatırlıyor musunuz? Efekt, gerçek deneyimin grenli bir kopyası gibidir; öksürükler, hışırdayan patlamış mısırlar ve banyoyu ziyaret eden sinemaseverler ekranı kapatıyor. Uygulama daha az popüler hale geldi, özellikle dünya çapında çok sayıda sinemanın yeni açılmasıyla birlikte, ancak yine de oluyor ve cezalar sert olabilir. 
Japonya'da bir adam, iddiaya göre evde tekrar izleyebilmek için bir anime çektiği için tutuklandı.
MBS News ( Kotaku aracılığıyla ), elli yaşındaki adamın akıllı telefonunu kullanarak bir alışveriş merkezi sinemasında Dedektif Conan: The Scarlet Bullet'ı çektiği için Osaka'da tutuklandığını bildirdi. Diğer insanlar, daha sonra kabul ettiği animeyi çeken adamı fark etti.

Bu şekilde korsan filmlerin çoğu internette paylaşılsa da fail, "[Film] ilginç olduğu için evde izleyebilmek için gizlice çektim" dedi.

Adam tutuklandı ve on yıla kadar hapis cezasına ve büyük para cezalarına neden olabilecek bir suç olan Japon Telif Hakkı Yasasını ihlal etmekle suçlandı.

Kotaku, Japonya'daki kamu hizmeti duyurularının sinemalarda film çekilmesine karşı uyarıların, dünyanın çoğunun gördüğü statik, metin dolu ekranlardan çok daha ilginç olduğunu belirtiyor. Güncellenmiş versiyon (yukarıda) filmin kendisinden daha iyi olabilir.

Bu tür şeyler ABD'de de oluyor. 2017'de , Maryland, Linthicum'daki bir Hoyts Sineması'nda Fate of the Furious'u kaydettikleri şüphesiyle iki şüpheli tutuklandı

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.