iPhone 13 batarya kapasitesi belli oldu! Millet aya Apple yaya!

iPhone 13 batarya kapasitesi belli oldu! Millet aya Apple yaya!

Bu yılki Apple iPhone 13 serisinin geçen yıla göre daha büyük pillerle geleceği söyleniyordu, görünüşe göre bu tahminler doğru çıktı. Bugün bir sonraki iPhone'ların pil kapasitelerini ortaya çıkaran, Dijital sohbet istasyonundan bir Weibo gönderisi ortaya çıktı. Tüm iPhone 13 modelleri öncekilerden daha büyük pillere sahip olacak.


Görünüşe göre 5.4 inç iPhone 13 mini, iPhone 12 mini'nin 2.227 mAh piline göre mütevazı bir artış olan 2,406 mAh hücreye sahip olacak.


Her ikisinin de 6.1 inç olacağı iddia edilen iPhone 13 ve 13 Pro, geçen yıl olduğu gibi aynı pil kapasitesine sahip olacak. En son bilgilere göre, bu modeller 3.095mAh pillerle gelecek. Bu da önceki modellerin 2.815mAh pillerine göre iyi bir artış demek. iPhone 13 Pro Max, görünüşe göre pil kapasitesinde en büyük artışı elde edecek. Tipster, en üst seviye modelin iPhone 12 Pro Max'in 3.687mAh piline göre önemli bir gelişme olan 4.352 mAh pil sergileyeceğini söylüyor.

iPhone 13'ün yeni iç tasarımı daha büyük pilleri mümkün kılacak

Mart ayında analist Ming-Chi Kuo, yerden tasarruf sağlayan yeni bir tasarımın iPhone 13 serisinde daha büyük pillerin önünü açacağını söylemişti. Ön optik modüllerin kalınlığını azaltmak için SIM kart yuvasının anakartla entegre olacağı iddia ediliyor. Daha büyük pillerin yeni telefonları mevcut modellerden biraz daha ağır hale getirmesi bekleniyor.

Geçen yılın sonlarında, iPhone 13 serisinin, Apple'ın yumuşak tahta pil teknolojisine sahip olacağı da bildirildi. Bu da büyük hücrelere sığacak daha fazla alan yaratmaya yardımcı olacak. Pro modellerindeki LTPO teknolojisi ve A15 Bionic yonga seti, iPhone 13 pil ömrünü daha da artıracak.

Pil ömrünün, iPhone 12'ye güç veren yongadan daha fazla güç verimli olduğu söylenen yeni A15 Bionic yonga seti ile daha da artırılacağı iddia ediliyor. Yeni yonga, görünüşe göre Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi'nin (TSMC) geliştirilmiş bir sürümüne dayanıyor.
Üst düzey modellerin, iPhone 12 Pro ve Pro Max ile karşılaştırıldığında yüzde 20'ye kadar daha fazla enerji verimli olduğuna inanılan LTPO OLED panellerle geldiği söyleniyor. LTPO panellerinin kullanılmasının arkasındaki ana sebep, iPhone 13 Pro ve Pro Max'e yüksek bir yenileme hızı getirmek.

Raporlar, bu modellerin 120Hz ekranlara sahip olacağını gösteriyor. LTPO teknolojisi, görüntülenen içeriğe yanıt olarak telefonların yenileme hızını dinamik olarak değiştirmesini sağlayacak.

Ekranın, yüksek yenileme hızı ekranı hakkında kesinlikle bir iki şey bilen Samsung'dan temin edileceği bildiriliyor. 

iPhone 13 özellikleri
Tasarım cephesinde, yeni lenslerle daha büyük sensörleri barındırmak için daha küçük bir çentik ve daha büyük kamera bekleniyor. Genel görünümün iPhone 12 serisinden çok fazla değişmeyecek. Yeni neslin de ilk kez 1 TB depolama seçeneğiyle gelmesi bekleniyor. Ayrıca kartlarda ekran içi Touch ID ile bronz ve mat siyah gibi yeni renk seçenekleri bulunuyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.