İnternet kafe soygunu 7.000 dolarında Vurgun

 İnternet kafe soygunu 7.000 doların üzerinde grafik kartının çalındığını gördü

Suçlular için yeni ikilem: bir bankayı mı yoksa internet kafeyi mi soymak?

Sürekli artan fiyatları ve nadirlikleri ile grafik kartları, altının donanım eşdeğerine dönüşüyor. Çin'deki bazı hırsızlar, şüphelenmeyen bir internet kafeden bir sürü kart çalarak mevcut pazardan yararlanmaya karar verdiler ve yaklaşık 8.000 dolarlık mülkle kaçtılar.

Çin haber kaynağı浙样红TV ( Tom's Hardware aracılığıyla ), soygunda altı belirtilmemiş üst düzey grafik kartının çalındığını bildirdi. Kafenin sahibi polise her birinin yaklaşık 7.000 yuan (1.094 $) değerinde olduğunu söyledi, ancak toplam kaybı 50.000 (7.812 $) olarak belirledi - muhtemelen sitenin videosuna bakılırsa anakartların da çalınması nedeniyle.


Soygun basit bir gece yarısı vurup kapmak değildi. Suçlulardan biri, sahte kimlik kullandığı binayı kiralamak için önce kafenin sahibiyle temasa geçti. Fail ayrıca pandemi nedeniyle bir yüz maskesi takıyordu, yani mal sahibi, kimlik kartındaki aynı kişi olduğunu doğrulayamadı ve evet, ondan maskeyi çıkarmasını istemek muhtemelen ihtiyatlı olurdu.
Bir arkadaşının oyun oynamaya geldiğini iddia eden hırsız, odadan çıkmak için sahibinden bir çöp torbası istedi, bu noktada kartlar ve anakartlar kapıldı. Bir çantayı toplamak için gereken sürede GPU'lar takılıyken yedi mobonun bağlantısını kesmek ve kaldırmak, dürüst olmak gerekirse oldukça etkileyici.

Çip sıkıntısı, kripto madencileri ve yüzücüler, piyasayı Bitcoin'in 2017 sonunda ilk yükselişini gördüğü zamandan daha da kötü bir duruma getirdi. BTC, o zamanlar rekor olan 20.000 $'a ulaştı ve madencilerden grafik kartı kıtlığı ile sonuçlanan büyük taleplere neden oldu. son derece şişirilmiş fiyatlar, hepimizin aşina olduğu bir şey. Mevcut sorunlar, yeniden stoklar geldiğinde perakende satış noktalarında bunun gibi kaotik sahnelerle sonuçlandı . Tüketiciler krizin yakında biteceğini umuyor, ancak normallik 2023'e kadar geri dönmeyebilir .
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.