İngiltere'nin Delta varyantı etkin noktasında; zirveye ulaştığını söyledi

 Sağlık şefi, koronavirüs vakalarının İngiltere'nin Delta varyantı etkin noktasında 'zirveye' ulaştığını söyledi

Büyük testler ve aşı operasyonu, Darwen ile Blackburn'de dalgalanmayı kontrol altına almış görünüyor

halk sağlığı müdürü, Birleşik Krallık ilçesindeki yeni Delta varyantından en çok etkilenen koronavirüs vaka sayılarının "zirveye" ulaştığını ve şimdi düştüğünü söyledi.

Dominic Harrison tweet'inde, Darwen ile Blackburn'deki enfeksiyon oranlarının 7 Haziran'da zirveye ulaştığını ve o zamandan bu yana 10 gün içinde düşüşte olduğunu belirtti.

"İyi haber" yazdı. “BwD vaka oranının 7 Haziran'da (667'de) zirve yapmış olabileceğine ve günlük vaka sayılarındaki düşüşün en az yedi gün süreceğine dair giderek daha güçlü bir sinyal.”

Bunun, "7 Nisan'daki ilk Delta varyant vakasından bu yana ilk sürekli düşüş" olduğunu da sözlerine ekledi.


Devasa bir test ve aşılama operasyonunun harekete geçirilmesinden sonra gelen düşüşün, ülkenin geri kalanı için son derece memnuniyet verici etkileri var: erken yinelemelerden daha fazla bulaşıcı olmasına rağmen, yeni varyantın başvurmadan yönetilebileceğini gösteriyor gibi görünüyor. tam kilitlenmeye.

Ayrıca, artan vaka sayılarının hastane başvurularının ve ölümlerin artmasıyla sonuçlanacağına dair korkular, aşıların vaka sayıları ile ölüm oranları arasındaki bağlantıyı koparmış olabileceğine dair daha fazla kanıt sunarak, gerçekleşmemiş gibi görünüyor.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.