Huawei, Apple'ı kopyalayarak Android'den kurtulabileceğinden emin

Huawei, Apple'ı kopyalayarak Android'den kurtulabileceğinden emin

Çinli şirket, Harmony OS 2.0 tarafından desteklenen bir dizi yeni cihaz piyasaya sürdü

Son nokta: Huawei, Harmony OS 2.0 ile yeni cihazları zorlayarak ve mevcut cihazların çoğunu güncelleyerek, ABD yaptırımlarının prangalarından kurtulabileceğini ve 300 milyondan fazla kullanıcıyı nispeten kısa bir süre içinde yeni işletim sistemine geçirebileceğini umuyor. Başarılı olup olamayacakları kimsenin tahmininde değil, ancak şirket Android ve Google hizmetleri olmadan gelişebileceğinden emin görünüyor.

Huawei, yerel Harmony OS 2.0 tarafından desteklenen birkaç yeni ürünü piyasaya sürdü . Şirket, geçişi üst seviye cihazlarla başlatarak ve kablosuz olarak güncellenebilen mevcut modellerle tamamlayarak Android ile rekabet edebileceğini göstermeyi amaçlıyor.

Harmony OS 2.0 güncellemesini görecek ilk cihazlar Mate 40 serisi, Mate 30 serisi ve egzotik Mate X2 katlanabilir telefon olacak. Mate 10 ve P20 serisi gibi daha eski telefonlara sahip kişilerin güncellemeyi gelecek yılın ilk yarısında alması planlanıyor. CEO Richard Yu'ya göre, yaklaşık 100 Huawei tablet, telefon ve saat modeli, 2022'nin sonuna kadar işletim sistemini çalıştırabilecek.

MatePad'lerle ilgili her şey, iPad Pro'da bulunan bir tasarım kararının veya yazılım özelliğinin doğrudan karbon kopyası değildir. Birincisi, Huawei web kamerasını uzun kenara yerleştirdi; bu, tabletlerini görüntülü görüşmeye girerken yatay modda kullanan birçok insan için ideal. Ve en yeni iPad Pro bir Mini LED ekrana sahipken, yeni MatePad Pro tabletleri OLED ekranlarla birlikte gelir.

Diğer dikkate değer özellikler, 5G ve Wi-Fi 6 bağlantısı desteği ve Huawei, MatePad Pro'da 14 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. O kadar uzun sürmese bile, kablo üzerinden 40 watt'a ve kablosuz şarj cihazında 27 watt'a kadar hızlı şarj desteği var. Kablosuz şarjı destekleyen aksesuarlar kullanıyorsanız, bunları bir MatePad Pro'dan da şarj edebilirsiniz.

Fiyatlandırma yalnızca Çin pazarı için verildi, ancak önümüzdeki aylarda Avrupa'ya da ulaşmaları mümkün. 12,6 inç MatePad Pro ve 10.8 inç MatePad Pro, 10 Haziran'da gönderilmeye başlayacak ve sırasıyla 4.999 yuan (780 $) ve 3.799 yuan (530 $) ile başlayacak, M-Pencil ise 599 yuan (93 $) olacak. ). MatePad 11 için fiyatlandırma ve bulunabilirlik henüz açıklanmadı.

Yeni Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro, aynı zamanda şirketin Harmony OS çalıştıran ilk akıllı saatleri. Donanım tarafında, bunlar birkaç rakipten estetik ödünç alır, ancak bunların bir klonu olacak tam bir saat bulmak daha zordur.

Paslanmaz çelik kasanın yan tarafındaki üst düğme yerine yeni bir döner tepeniz var ve sizi 326 ppi piksel yoğunluğuna ve 1.000 nit maksimum parlaklığa sahip 1.43 inç AMOLED ekran karşılıyor. Sadece 12,15 mm kalınlığında şaşırtıcı derecede ince ve 54 gram ağırlığındadır. Pro varyantı 14 mm kalınlığında ve 63 gram ağırlığındadır.

Şirket, 100'den fazla egzersiz modu için destek ve kan oksijen doygunluğu (SpO2) takibi için destek sunuyor ve en azından teoride 4G LTE bağlantısını kapatıp saati takarsanız pil ömrünü 21 güne kadar uzatabilmelisiniz. düşük güç moduna geçirin. Gerçekçi olarak, normal kullanımda yaklaşık iki günlük pil ömrü bekleyebilirsiniz, ancak bundan sonra bir Qi kablosuz şarj cihazına takmanız gerekir.

Yazılım tarafı, Huawei ekosistemindeki diğer cihazlarla aynı eksikliklerden muzdarip - Çin dışındaysanız hile yapmayabilecek Huawei Uygulama Galerisi ile sınırlısınız. Şirket, Harmony OS'ye daha fazla uygulama getirmek için çalıştığını söylüyor, ancak bu bir garanti değil ve muhtemelen birçokları için bir anlaşma kırıcı olacak. Değeri ne olursa olsun, Huawei'nin MeeTime uygulaması aracılığıyla yapılan görüntülü görüşmelere katılabilirsiniz.

Huawei Watch 3 ve Watch 3 Pro, Çin'de 11 Haziran'da gönderilmeye başlayacak ve sırasıyla 2.600 yuan (407 $) ve 3.300 yuan (517 $) olacak. Watch 3 ayrıca İngiltere'ye 18 Haziran'da 349,99 £ lansman fiyatıyla gelecek, ardından Watch 3 Pro 499,99 £'a mal olacak.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.