Hong Kong aşı teşviki olarak iPhone, Tesla ve altın külçeleri sunuyor Düşük enfeksiyon oranlarına rağmen

 Hong Kong aşı teşviki olarak iPhone, Tesla ve altın külçeleri sunuyor

Düşük enfeksiyon oranlarına rağmen

Hong Kong işletmeleri vatandaşlarına aşı olmaları için iPhone, Tesla, daire ve hatta bir yığın altın kazanma şansı da dahil olmak üzere teşvikler sunuyor ve plan işe yarıyor. Kampanya başladığından beri aşının her iki dozu için rezervasyonlar arttı.

Bloomberg , Hong Kong yetkililerinin aşı alımını iyileştirmeye yardımcı olmak için yerel işletmelere ve milyarder sahiplerine yöneldiğini bildirdi. Hong Kong'un 7,5 milyonluk nüfusunun yalnızca yaklaşık %15,1'i, diğer birçok büyük finans merkezinden daha düşük, tamamen aşılanmıştır.


Aşıyı reddeden birçok insanda olduğu gibi, olası yan etkilere ilişkin korkular ve Pekin destekli hükümete duyulan güven eksikliği birçok kişiyi erteliyor.

Hâlâ dünyanın en katı karantina ve sosyal mesafe önlemlerinin çoğuna sahip olan Hong Kong'daki düşük vaka sayıları, bazı kişilerin neden aşı olmaları gerektiğini sorgulamasına neden oluyor. Şu anda günde yaklaşık yedi yeni enfeksiyon kaydediliyor ve pandemi başladığından bu yana bu yıl sadece bir avuç olmak üzere 210 ölüm gerçekleşti. Ancak ekonomiyi tamamen yeniden açma ve yeni değişkenlere karşı koruma ihtiyacı, teşvik planını harekete geçirdi.

HongKonglu iş adamı Li Ka-shing' CK Group, aşıyı yaptırmayı istemeyen veya buna inanmayanları cesaretlendirmek için, iki iğnesi olan herkese bir piyango aracılığıyla 2,6 milyon dolarlık alışveriş kuponu dağıtıyor. Başka bir şirket, aşılanmış düşük gelirli sakinler için 1,29 milyon dolarlık sübvansiyon veriyor.


Diğer bazı firmalar daha da ilgi çekici ürünler sunuyor: iPhone'lar, bir Tesla Model 3, nakit ödemeler, kuponlar ve çalışanlar için ekstra izin. Bir firma ödül olarak altın külçeleri alırken, bir diğeri aşılı nüfusa 1,4 milyon dolarlık yeni bir daire kazanma şansı veriyor.


Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.