Google, Android Mesajları kullanıcılarına uçtan uca şifreleme sunuyor

 Google, Android Mesajları kullanıcılarına uçtan uca şifreleme sunuyor

RCS mesajlaşmasını açmaları şartıyla

2019'da Google, yeni nesil metin mesajlaşmasını sunmaya başladı: Zengin İletişim Hizmetleri. RCS mesajlaşma, okundu bilgisi, wi-fi üzerinden kesintisiz mesajlaşma, adlandırılmış sohbetler ve grup konuşmalarına kişi ekleme veya gruptan kişi çıkarma gibi özellikleri destekler. Artık Google'ın RCS uygulaması, başka bir önemli özellik güncellemesi almaya hazırlanıyor: uçtan uca şifreleme.

Test kullanıcıları aylardır bu işlevsellikten yararlanıyor, ancak Google bunu genel halka sunmaya yeni başlıyor . Eh, bir bakıma -- bu özellik sunumunun bir parçası olmak için şirketin Mesajlar uygulamasını kullanıyor olmalısınız.

Mesajlar'ı kullanmıyorsanız ancak kullanmak istiyorsanız, Google Play Store'dan alabilirsiniz . Bunu yaptıktan sonra, uçtan uca şifrelemenin kilidini açmak iki ek adım gerektirecektir. İlk olarak, uygulamanın Ayarlar menüsünü ziyaret edin (arayüzün sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunarak bulunur), "Sohbet özellikleri"ne dokunun ve ardından "Sohbet özelliklerini etkinleştir" düğmesini açın.
İkinci adıma gelince, bu daha da basit: sadece beklemeniz gerekecek. Google'ın özelliklerinin kullanıma sunulmasının tam olarak tamamlanması dakikalardan günlere kadar sürebileceğinden, RCShttps://www.2vk.net/ mesajlarınızın ne zaman uçtan uca tam şifreleme kazanacağını söylemek mümkün değildir. Ancak günü geldiğinde şunu bileceksiniz: Google, şifreli sohbetlerin üzerine kullanışlı bir asma kilit simgesi yerleştirecek.

Ek olarak, güncelleme cihazınıza ulaştığında bile, iletişim kurduğunuz kişilerin de Mesajlar uygulaması aracılığıyla RCShttps://www.2vk.net/ mesajlaşmasını kullandığından emin olmanız gerekir . Değillerse, uçtan uca şifreleme etkinleştirilmez. Son olarak, katılan tüm tarafların erişimi olsa bile grup sohbetleri bu özellikten hiçbir şekilde faydalanmayacaktır.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.