Google, Android kullanıcıları için Apple'ın Find My ağına benzer bir hizmet geliştiriyor olabilir

 Google, Android kullanıcıları için Apple'ın Find My ağına benzer bir hizmet geliştiriyor olabilir

Yeni hizmet, "Spot" adlı ilişkili bir uygulamayla gelebilir.

Google şu anda Android kullanıcılarına İnternet'e bağlı oldukları ve aynı Google hesabına bağlı oldukları sürece kayıp cihazlarını izlemeleri için bir yol sunuyor, ancak bu işlev yakında dünyanın en büyük kitle kaynaklı ağını oluşturmak için genişletilebilir. diğer cihazları bulmak için. Bunun, Android cihazlarının çevrimdışı olduklarında bile Bluetooth sinyalleri yayınlamasını sağlayarak Apple'ın Find My ağı gibi çalışması ve böylece yakındaki Android cihazlarının konumlarını buluta aktarabilmesi bekleniyor.

Nisan ayında Apple , Find My izleme ağını üçüncü taraf aksesuarlara genişletme konusunda büyük bir adım attı ve üreticiler artık cihazlarını sertifikalandırmak için Find My Network Accessory Program'a kaydolabilirler. Bu, dünya çapında 1,65 milyardan fazla aktif cihazla kayıp eşyaları izlemek için belki de en iyi cihaz ağını etkin bir şekilde açtı .

XDA-Developers'ın bir raporuna göre Google, Find My ağını Android ekosistemiyle çoğaltmak için çalışıyor olabilir. Bu, yalnızca Google hesabınızla oturum açtığınız ve Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden İnternet'e bağlı cihazları bulma olanağı sunan Android cihazlarda bulunan Cihazımı Bul işlevinin büyük bir revizyonu olabilir. ağ.
XDA-Developers ekibi, beta kanalındaki Google Play Hizmetleri uygulamasının en son sürümü için APK paketinin içinde biraz araştırma yaptı ve "Cihazımı Bul Ağımı" hizmetinin adını verdiği anlaşıldığı için dikkatlerini çeken iki dize buldu "Spot", "telefonunuzun sizin ve diğer kişilerin cihazlarını bulmanıza yardımcı olmasına izin veren" çalışmalarda bulunuyor.

Bu noktada, bunun Android 12 ile piyasaya sürülecek bir özellik olup olmadığı net değil , ancak şu anda dünya çapında kullanımda olduğu tahmin edilen üç milyar Android cihaz olduğu düşünüldüğünde, kitle kaynaklı bir Android cihaz ağı hiç de kolay değil. Android ayrıca ABD dışındaki iOS ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha popülerdir, bu nedenle en azından teoride Android kullanıcıları için kayıp cihazları veya öğeleri bulma şansını artırabilir.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.