FTC, dolandırıcılık operasyonları ve verilerin güvenliğinin sağlanmaması için MoviePass'e karşı onay emri önerdi

 FTC, dolandırıcılık operasyonları ve verilerin güvenliğinin sağlanmaması için MoviePass'e karşı onay emri önerdi

Gelecekteki iş anlaşmaları komisyonun gözetimi altında olacaktır.

Harika bir deneydi, ancak MoviePass olan tiyatro abonelik hizmeti, ölümcül derecede kusurlu bir iş modeliydi. Sürdürülebilirlik eksikliği, yöneticilerini bazı gölgeli para tasarrufu taktikleri denemeye yöneltti. FTC, maskaralıkları hoş karşılamadı. Şirkete yönelik soruşturmasını boğucu bir rıza emriyle sonuçlandırdı.

Pazartesi günü, Federal Ticaret Komisyonu (FTC) açıklamada bunun artık dağılmış abonelik film hizmete MoviePass soruşturma sonucuna vardı ve iddia edilen eylemler için bir anlaşmaya varıldığını. FTC, ana şirket Helios ve Matheson Analytics ile operatörler Mitchell Lowe ve Theodore Farnsworth'u, ödeme yapan kullanıcıların hizmete reklamı yapılan şekilde erişmesini engellemek ve müşteri bilgilerini güvence altına almamakla suçladı.


FTC Tüketici Koruma Bürosu Başkan Vekili Daniel Kaufman, "MoviePass ve yöneticileri, tüketicilerin parasını ödedikleri hizmete erişimini engellemek için büyük çaba harcadı ve aynı zamanda kişisel bilgilerini güvence altına alamadı" dedi. "FTC, tüketicileri aldatmacadan korumak ve işletmelerin sözlerini yerine getirmesini sağlamak için çalışmaya devam edecek."

2019'da, mücadele eden platformun "şüpheli etkinlik veya olası dolandırıcılık" gerekçesiyle "yetkili kullanıcıların" şifrelerini geçersiz kıldığı iddia edildi . İçeridekiler, yöneticilerin hareketin yanlış olduğunu bildiklerini ancak kayıplarını yavaşlatmak için çaresiz olduklarını iddia ettiler ve dürüst olmayan davranış için Mitch Lowe'u suçladılar.

İçeriden bir kişi, "Mitch [Lowe] gelmeden önce, 'Bu kullanıcıları nasıl yavaşlatırız?' idi. "Mitch ile sadece, 'F--- bu adamlar'dı."


FTC, şirketin kullanıcıları hizmeti kullanmaktan caydırmak için bir buggy bilet doğrulama sistemi kullandığını ve kullanıcılar doğrulamayı zamanında göndermediğinde şirketin abonelikleri iptal etmesine izin veren tek ihtar kuralı kullandığını söyledi.

Komisyon ayrıca MoviePass'i belirli kullanıcı gruplarını engellemek için "açma telleri" [sic] kullanmaktan suçlu buldu. Genel olarak, bunlar ayda üçten fazla film izleyen abonelerdi. Tripwires, grup toplu olarak belirli bir ayda belirli şirket zarar seviyelerine ulaştığında, kullanıcıların hizmeti kullanmasını engelledi.

Bu taktikler , internet üzerinden reklam vermede gerçeği talep eden Çevrimiçi Alışverişçilerin Güvenini Geri Kazanma Yasasını (ROSCA) ihlal eder . Ayrıca, bir abonelikteki hizmetlerde değişiklik yaparken kullanıcı bildirimi ve onayı gerektirir.

Son olarak FTC, MoviePass'in kredi kartı numaraları da dahil olmak üzere kullanıcı hesabı bilgilerini düzgün bir şekilde güvence altına almadığına karar verdi. Şirketin, müşteriyle ilgili tüm verileri düz metin olarak sakladığı ve veritabanına erişimi kısıtlamadığı iddia edildi. En az 58.000 kaydı ifşa eden 2019 veri ihlali, bu iddianın kanıtıdır. 1.000 sızdırılmış veritabanı girişinden oluşan bir örnek, yarısından fazlasının dahil edilen kredi ve banka kartı numaralarını ve bunların son kullanma tarihlerini gösterdi.

İzin sözleşmesinin bir parçası olarak Lowe, Farnsworth, MoviePass, Helios ve ilgili tüm operatörlerin katı FTC gözetimi altında olası hizmetleri yanlış tanıtmaları yasaktır. Üçüncü taraf bir firmanın iki yılda bir denetleyeceği, gelecekteki işletmeler için "kapsamlı bir güvenlik programı" olmalıdır. Karşılaşılan herhangi bir ihlal veya güvenlik riski, keşfedildikten hemen sonra FTC'ye bildirilmelidir. Üst düzey bir yönetici, tüm güvenlik gereksinimlerinin karşılandığını komisyona yıllık olarak bildirmelidir.

Ne yazık ki, hoşnutsuz müşteriler için önerilen sipariş herhangi bir parasal tazminat içermiyor. MoviePass ve Helios Hem gelmiş dosyalanmış kısa bir süre sonra her iki işletmeler eriterek, Bölüm 7 iflas kapatılıyor çok az fark ile hizmet.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.