En İyi Wi-Fi Yönlendiriciler 2021

En İyi Wi-Fi Yönlendiriciler 2021


Hızlandırılmış evden çalışmaya geçiş ve akışın patlaması ile kaliteli bir yönlendiriciye duyulan ihtiyaç hiç bu kadar büyük olmamıştı. Günümüzün bağlantılı dünyasında, neredeyse her ev, bant genişliği için savaşan telefonlar, bilgisayarlar, akıllı TV'ler ve diğer birçok cihazla doludur.


ISS'niz size yönlendiricisini satmaya çalışabilir, ancak bu, fiyatının çok yüksek olacağının ve düşük performans göstereceğinin neredeyse garantisidir. Daha iyi verim, aralık ve özellikler sunan bir yönlendirici istiyorsanız, en iyi seçimlerimize göz atın. Yakın zamana kadar Wi-Fi 6 sistemlerini önermiyorduk, ancak bugün piyasaya sürülen çoğu ürün bunu desteklemektedir, bu nedenle bu sistemleri önermeye başlamak için rahatız.

Çoğu Hane İçin En İyi Wi-Fi Yönlendirici

Asus RT-AX3000 (RT-AX58U)

Testlerimizde Asus RT-AX3000, şimdiye kadar ölçtüğümüz en hızlı Wi-Fi hızına ulaştı . Yaklaşık 950 Mbps'de, bu tam gigabit kablosuz hızıdır. Elbette, gerçekçi olmayan bir ortamda yönlendiricinin hemen yanında ölçüldü, ancak yine de etkileyici. Cihazın nispeten düşük fiyatı göz önüne alındığında, çoğu hane için en iyi seçimimiz olarak önermemek zor.


Bir ağ sistemi hakkında merak ediyorsanız (önerimiz için aşağıya bakın), genel olarak konuşursak, daha az ek yük olduğundan bağımsız bir yönlendirici daha hızlı olacaktır. Bu nedenle genellikle daha küçük alanlar için ağ sistemlerini önermiyoruz.


Ancak bu doğrultuda, RT-AX3000 Asus "AiMesh" desteğiyle birlikte gelir, böylece ihtiyacınız olduğunda uyumlu cihazlarla bir ağ ağı oluşturabilir. Bu cihazlardan birini şimdi satın alırsanız ve daha sonra yeterli kapsama alanınız olmadığını fark ederseniz, ağınızı diğer AiMesh yönlendiricilerle sorunsuz bir şekilde genişletebilirsiniz. Bu, bir menzil genişletici satın almaktan çok daha iyi bir çözümdür, çünkü birden fazla ağın (veya performans sorunlarının) karmaşasıyla uğraşmak zorunda kalmayacağınız için yeniden bağlanmak zorunda kalmadan hareket etmenize izin verir.


Her biri yaklaşık 170 $ 'a , bunlardan ikisini alabilir ve rakip sistemlerle aynı fiyata harika bir Wi-Fi 6 ağ sistemi oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda 600-700 dolarlık bazı amiral gemisi sistemlerinden önemli ölçüde daha ucuz. Bu size hem bağımsız bir sistemin hem de bir ağ sisteminin avantajlarını sağlar. Asus RT-AX3000'i test ederken, gelişmiş özellikler ve özelleştirme sağlarken kurulum sürecinin basitliğini beğendik.


En İyi Mesh Wi-Fi Sistemi

Netgear Orbi RBK50 veya Orbi RBK752

Mesh Wi-Fi sistemleri popüler bir segment haline geldi. Tek bir yönlendiricinin her köşesine ulaşmadığı orta ila büyük evler için tasarlanmıştır. Mesh sistemleri, standart yönlendiricilerden daha pahalıdır, ancak genişletilmiş menzil ve kesintisiz bağlantı, kolay kurulum süreci ve gelişmiş yönetim arayüzü gibi bir dizi avantaj sağlar.


Netgear Orbi, yaklaşık bir yıl önce Mesh Wi-Fi topluluğumuzda en iyi performans gösteren kişiydi ve diğer birkaç rakip sistem arasında en iyi önerileri aldı. Düzgün uygulanmış bir ağ ağı, ucuz bir menzil yükselticiye sahip geleneksel bir yönlendiriciden daha iyi olacaktır. Güçlendiriciler, evinizin her yerinde iyi bir sinyaliniz varmış gibi görünse de, neredeyse her zaman korkunç hızlar ve düşük güvenilirlik sağlarlar. Günümüzün ağ sistemleri, menzilde bile yüksek hızları korumak için gelişmiş yönlendirme algoritmaları kullanır. Temel genişleticiler ana bağlantınızı süzerken, genellikle dahili ana taşıyıcı için özel kanallar kullanırlar.


Hemen hemen her büyük ev ağı sağlayıcısının bu pazara girişi vardır, ancak bazıları diğerlerinden daha iyidir ve Netgear'ın Orbi kiti rekabetçi bir şekilde 260 $ 'a mal olur . Ancak bunun yalnızca bir Wi-Fi 5 sistemi olduğunu unutmayın.


Bir Wi-Fi 6 Mesh sistemine mi ihtiyacınız var?

Wi-Fi 6 yönlendiriciler artık yaygın olarak bulunmaktadır ve birçoğunu test ettik . Netgear Orbi RBK50, daha yeni Wi-Fi 6 cihazlarıyla eşit performans gösteren çoğu insan için iyi olacak. Diğer birçok ağ sisteminde yalnızca iki Ethernet bağlantı noktası ve bazı durumlarda bundan daha az olduğu için yerleşik 4 bağlantı noktalı anahtarı da seviyoruz.


Yine de en yeni ve en iyinin peşindeyseniz, Netgear'ın daha yeni RBK752 sistemiyle yanlış gidemezsiniz . 350 $ karşılığında, güçlü bir markadan mesh Wi-Fi 6 pazarına harika bir giriş. Hangi sürümü alacağınıza karar vermenin kolay bir yolu, ISS'nizden mevcut indirme hızınızın ne olduğudur.


Yaklaşık 100 Mbps veya daha düşük bir ücret ödüyorsanız, performans avantajı görmeyeceğiniz için Orbi'nin Wi-Fi 5 sürümüne bağlı kalırız. 100 Mbps'den fazla para ödüyorsanız, Wi-Fi 6 RBK752 ile gitmek mantıklıdır. Yaşam alanınızda iyileştirilmiş performans göreceksiniz ve internet bağlantınızı en üst düzeye çıkarabileceksiniz.

Meraklılar / Oyun için en iyisi

Asus RT-AX88U

Bu yönlendirici kesinlikle aşırıya kaçıyor, ancak süper yüksek hızlara ihtiyacınız varsa, Asus RT-AX88U sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Oyun yönlendiricileri zor bir kategoridir ve herkes için en iyi çözüm değildir. Modern oyunlar neredeyse her zaman bant genişliği yerine gecikmeye bağlıdır . Pazarlama materyallerinde listelenen hızlar genellikle aşırı derecede abartılmıştır ve muhtemelen asla buna yakın bir şey elde edemezsiniz.


RT-AX88U, piyasaya çıkan ilk Wi-Fi 6 yönlendiricilerden biriydi , ancak her şey geriye dönük olarak uyumludur, bu da AX88U'nun mevcut cihazlara hala inanılmaz 2,4 GHz ve 5 GHz performansı sunduğu anlamına gelir.


Tek bir birim için bu fiyat aralığında, Ubiquiti gibi birinin kurumsal çözümünü kullanmaktan neredeyse daha iyi olduğunuzu unutmayın . Kafes ağ ve elektrik hattı adaptörleri gibi diğer tüm seçeneklere rağmen, hala bir oyun yönlendiricisine ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız , RT-AX88U harika bir seçimdir.


Yönlendirici, performansı artıran ve sistemin kullanımını kolaylaştıran kullanışlı özelliklerle birlikte gelir. Örneğin OFDMA , spektral verimliliği ve ağ kapasitesini artırır. AX88U, eski 256-QAM sistemlerine göre iletim başına dört kat daha fazla veri göndermesine izin veren 1024-QAM'ye kadar destekler. Ayrıca, birçok istemcinin aynı anda bağlanmasına izin vermek için 4x4 MU-MIMO'yu destekler ve sekiz LAN bağlantı noktasıyla birlikte gelir.


Yönlendiriciler bu kadar hızlı olmaya başladığında, tek gigabit Ethernet bağlantısı bir darboğaz haline gelebilir. RT-AX88U bunu bağlantı toplama ile ele alır. Diğer tarafta neye bağlanırsanız bağlanın yeterince hızlı olduğunu varsayarsak, toplama, birden çok Ethernet bağlantı noktasının hızını tek bir bağlantıda birleştirmenize olanak tanır. Geniş bir alanı kapsamaya çalışıyorsanız, RT-AX88U Asus AiMesh'i destekler, böylece daha fazla kapsama alanı için uydu düğümleri ekleyebilirsiniz.

En İyi Bütçe Yönlendiricisi

Netgear R6700 Nighthawk AC1750

İşi basitçe halleden uygun fiyatlı bir yönlendirici istiyorsanız, Netgear'ın R6700'ünü öneriyoruz. Fırfırsız bir AC1750 yönlendirici. Birçok gelişmiş özellikten yoksundur, ancak çoğu kullanıcı için bu iyi olacaktır. Amazon'da 60.000'den fazla inceleme ile piyasadaki en çok satan yönlendiricilerden biridir. Daha az teknoloji bilgisine sahip bir akraba veya arkadaş için temel bir sistem kuruyorsanız, bu da gitmeniz gereken yoldur.


R6700, sizi 80 dolar civarına geri getirecek, bu da çok iyi bir şey. Daha ucuz alternatifler var, ancak bazıları tasarrufların değerinden daha fazla baş ağrısına neden olabilir, bu nedenle güvenlik özellikleri, güncellemeler veya daha düşük performans eksikliği nedeniyle R6700'den çok daha aşağı inmenizi önermeyiz. Bunun yerine Netgear R6700, ucuz kablosuz yönlendiriciler alanında güvenli bir bahis sunar.


Wi-Fi, düzgün çalıştığında fark etmediğiniz, ancak çalışmadığında gerçekten fark ettiğiniz şeylerden biridir . Yalnızca küçük bir alanı kapsamak istiyorsanız ve yalnızca temel bir sisteme ihtiyacınız olduğundan eminseniz, bu yeterli olacaktır.


Mutlak pazarlık bodrum birimini mutlaka istemiyorsanız, biraz daha iyi olan bir üst alternatifi tavsiye ederdik. D-Link DIR-882 sistem ($ 135) Ancak bu noktada siz de bizim için gidebilir olan Asus RT-AX3000 daha pahalı $ 20-30 olan üst kıracağıyla.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.