Donanım yapılandırmaları Radeon 6800M'nin performansının %25'ini tüketebilir

 Donanım yapılandırmaları Radeon 6800M'nin performansının %25'ini tüketebilir

Gerçekten de "AMD Avantajı".

Asus'un Strix G15'indeki yeni Radeon RX 6800M GPU, stok RAM'i ve dahili ekranına çıktı verirken ciddi performans açıkları yaşıyor gibi görünüyor. Bunların her ikisi de nispeten kolay bir şekilde düzeltilebilir, ancak donanım odaklı AMD Advantage girişimi için iyi bir başlangıç ​​değil.


Bir GPU ne zaman aynı GPU değildir? Bir dizüstü bilgisayarda olduğunda!

Oyun dizüstü bilgisayarı alıcıları uzun süredir masaüstü alanında aynı adla satılan grafik kartlarının daha düşük TDP'ler ve daha az çekirdek ( amaçlanmasa bile! ) geldiği dizüstü bilgisayarın geri kalanı tarafından tetikleniyor gibi görünüyor.

Asus ROG Strix G15 incelemesi ile YouTuber JarrodsTech , dizüstü bilgisayarın stok RAM ve dizüstü bilgisayarın kendi dahili ekranı kullanımdayken ciddi performans kayıpları yaşadığını tespit etti. ROG G15, diğer pek çok oyun dizüstü bilgisayarı gibi, ayrı GPU ve CPU'nun entegre grafikleri arasında geçiş yapan hibrit grafikler içeriyor; bu pil ömrünü uzatır, ancak bant genişliğini kısıtlar ve CPU'nun güç bütçesini tüketir.


Nvidia'nın Advanced Optimus'u yalnızca ayrık grafik modunu zorlayabilir, ancak G15'in böyle bir seçeneği yoktur, yani yalnızca harici bir ekrana çıktı verirken maksimum performansa ulaşır. Ayrıca, üretici tarafından sağlanan belleğin gevşek zamanlamaları da performansı daha da kötüleştiriyor - daha önce Ryzen destekli Lenovo Legion 5 Pro'da da görülüyordu - ve bu iki faktörün etkisi bir araya getirildiğinde oldukça şok edici.

ASUS daha iyi RAM alabilseydi RX 6800M'nin Strix G15 Advantage Edition'da neler sunabileceğini kontrol edin + iGPU'yu devre dışı bırakmamıza izin verdi 😱 

RAM'in değiştirilmesi ve dahili bir ekrana çıkış yapılması, G15'in Shadow of the Tomb Raider'da ortalama 102'den 135 FPS'ye sıçradığını gördü; Göreceli olarak, 6800M, yüksek güçlü bir RTX 3080 ile ticaret darbeleri olabileceği zaman, ancak RTX 3060'ı yenen performansa geri tutuluyordu.

Bu, alıcılar için ciddi bir sorun teşkil ediyor. Bizim Radeon 6800M gözden burada TechSpot aynı Asus dizüstü kullanılan ve bellek zamanlamaları bu konuya değindi - biz aslında kıyaslama amacıyla yerini GPU elma elmalar genellikle yaptığımız gibi - ve ran testler hem dahili hem de harici ekran çıktısı ile, ancak diğerlerinin çoğu sahip olmayacak, bu da tüketicilerin yalnızca AMD'ye yönelik bir birimin Intel ve Nvidia rakiplerine kıyasla daha düşük performans gösterdiğini görmelerine yol açıyor, ancak gerçekte üretici tarafından verilen kötü kararlar tarafından kısıtlanıyor.

G15'i bu sorunlarla birlikte görmek, kırmızı ekip için özellikle kötü bir görünüm, çünkü bunun, AMD tarafından Nvidia Max-Q'ya benzer üreticilerle çalışırken dizüstü bilgisayarlar için belirlenen bir dizi hedef olan AMD Advantage girişiminin başlangıcı olması gerekiyordu. veya Intel Evo.

Asus'un AMD ile yakın geçmişteki yakın ortaklığı - Ryzen CPU'ları ROG Zephyrus G14 ve Flow X13 ultra taşınabilir bilgisayarlara getirmek ve hatta üzerlerinde sıvı metal termal macun kullanmak için mühendislik çabasına girmek - bu tasarım gaflarını daha da şaşırtıcı hale getiriyor.

Advantage gereksinimlerinin hiçbiri açıkça RAM'i, grafik değiştirmeyi ve hatta bir bütün olarak performansı kapsamazken, girişimin AMD'nin ortaklarıyla birlikte çalışarak çiplerinin girdiği sistemlerden en iyi şekilde yararlanması ve bunları boğmasına neden olan zayıf bir uygulamaya sahip olması gerekiyordu. ürün yığınında iki kat aşağı talaşlar, ellerinden gelenin en iyisini yapmakta güçlük çekiyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.