Doları bu kez Rusya ateşledi

 Doları bu kez Rusya ateşledi

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi, Türkiye'nin 'Rusya'dan gelen S-400 uzmanlarını geri göndereceğine' ilişkin basında çıkan haberleri yalanladı. Dolar yükselişine ivme kazandırdı.

Sputnik'e konuşan kurumun sözcüsü Valeriya Reşetnikova, "S-400 sözleşmesiyle bağlantılı olarak, Türkiye'de bulunan Rus teknik uzmanların dönüşü daha önce onaylanan takvime göre gerçekleştirilecek" ifadelerini kullandı.

Bloomberg, ABD Başkanı Joe Biden’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la liderler zirvesinde bir araya gelmesinin öncesinde 'Türkiye'nin Rus uzmanları Biden’a sinyal göndermek için eve yolladığını' iddia etmişti.

Bloomberg, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD'li mevkidaşı Joe Biden'ın haziran ortasında NATO zirvesinde bir araya geleceğine dikkat çekildi ve 'Türkiye'nin Rus uzmanları Biden’a sinyal göndermek için eve yolladığını' iddiası Washington'a "bir konuda taviz vermeye hazır olduğu" konusunda verilmiş mesaj olarak değerlendirildi.

DÖVİZ YÜKSELDİ

Haberin yayınlanmasından hemen sonra dolar yükselmeye başladı. Dolar 8.71 TL'ye kadar yükselirken, borsada ise sert satışlar başladı. Yüzde 1 düşen borsada bankacılık hisseleri satış yemeye başladı.

Kaynak: Paramedya

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.