Dev akıllı telefon üreticisi için yolun sonu! Üretim tamamen durduruldu

 Dev akıllı telefon üreticisi için yolun sonu! Üretim tamamen durdurulduL

LG Nisan ayı başlarında mobil sektöründen çıkışını resmen onayladı, ancak operasyonları durdurmak için biraz zamana ihtiyacı vardı. Kore'den gelen haberlere göre bugün LG için telefon ve tabletlerin üretiminin son günü.

LG, Nisan ayı başlarında mobil sektöründen çıkışını resmen onayladı, ancak operasyonları durdurmak için biraz zamana ihtiyacı vardı. Kore'den gelen haberlere göre bugün LG için telefon ve tabletlerin üretiminin son günü.

Şirket, bir süre daha mevcut cihazları desteklemeye devam edecek. Premium modeller üç yıllık yazılım desteği alacak. Bazı modeller (Q serisi telefonlar dahil) Android 12 alacak, en yeni premium modellerin ise Android 13'e çıkması bekleniyor. Kullanıcılar, cihazın üretim tarihinden itibaren 4 yıl boyunca satış sonrası hizmet alabilecekler. LG Electronics'in çoğu LG telefonunun üretildiği Vietnam'daki fabrikası, ev aletlerine geçiş yapacak. LG, akıllı telefon fabrikası çalışanlarını istihdamda tutmanın bir yolu olarak üretim kapasitesinin bir kısmını zaten cihazlara geçirmişti. Telefon departmanından kalan işçiler Temmuz ayı sonuna kadar yeniden atanacak.

LG veda ediyor!


Haiphong'daki fabrika 2015 yılında kuruldu ve telefonların yanı sıra TV ve ev aletleri de üretiyor. Ayrıca kardeş şirketler LG Innotek ve LG Display de burada kamera modülleri ve ekranlar üretiyor. 


Korea Herald bugün erken saatlerde LG Electronics'in ikinci çeyrekte 6.3 milyar dolarlık rekor satışla en büyük ev aletleri üreticisi olma yolunda ilerlediğini bildirdi. LG, Q1'deki ana rakibi Whirlpool'u şimdi ikinci çeyrekte geçti ve analistler, yılın geri kalanında zirvede kalmasını bekliyor. Bu arada Apple Kore, bazı kurallarla yeni bir iPhone 12 veya 12 mini için 150.000 KRW (135 $) teklif ederek mevcut LG sahiplerini bir takas programıyla cezbetmeye çalışıyor. Bir tür son veda olarak LG'nin çalışanlara sınırlı sayıda LG Velvet 2 Pro katlanabilir telefon (yaklaşık 3.000 adet) satması gerekiyordu, ancak bu da planlandığı gibi gitmedi.
Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.