Bu tek e-posta Apple'ı açıklıyor

 Bu tek e-posta Apple'ı açıklıyor

Epic Games tarafından getirilen Apple'ın App Store tabanlı takımıyla ilgili belgelerin yayınlanmasının bir parçası olarak internette bir e-posta dolaşıyor. Bu e-postayı pek çok nedenden dolayı seviyorum, bunlardan en az değil, Apple'ın son on yılda sektörde bu kadar hayati bir güç olarak kalmasının nedenlerini ondan tahmin edebilirsiniz. 

Bunun özü, Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Bertrand Serlet'in, iPhone'un piyasaya sürülmesinden sadece üç ay sonra, Ekim 2007'de bir e-posta göndermesidir. E-postada Serlet, Apple'ın App Store'unun temel özelliklerinin ana hatlarını veriyor - 2020'de tahmini 64 milyar dolar kazandıran bir iş . Ve daha da önemlisi, bu, sayısız devasa internet girişiminin ve yerel ağlardan yararlanan ve bunlardan yararlanan sayısız internet girişiminin başlatılmasına izin verdi iPhone'daki uygulamalar.

E-postadan kırk beş dakika sonra Steve Jobs, iPhone'undan Serlet ve iPhone lideri Scott Forstall'a "Tabii, 15 Ocak 2008'de Macworld'de her şeyi sunabileceğimiz sürece" yanıtını veriyor.

Apple Üniversitesi'nin bu e-postaya ayrılmış bir kursu olmalıdır. 

İşte, beğendiğim bir hesap olan Internal Tech Emails tarafından Twitter'da paylaşıldı. Hesabı çalıştırırsanız bana bildirin, isterseniz burada size daha fazla kredi vermekten memnuniyet duyarız:

İlk olarak, Serlet'in taslağı var. App Store'un temel ilkelerini özetleyen yedi cümle. Kullanıcı koruması, ağ koruması, sahip olunan bir geliştirici platformu ve sürdürülebilir bir API yaklaşımı. Yazılım mühendisliğinde kime ihtiyacımız olursa olsun, en kısa sürede gönderilmesi için doğrudan kaynak talep ediyoruz. 

Ayrıca alt kısımda net bir soru var, 'bu hedeflere katılıyor musunuz?'

Bilgili bir okuyucunun kapsam ve çalışma saatlerini çıkarmasına izin vermek için parantez içinde yeterli ayrıntıya yer verilmiştir. Ve bu e sırasında hiçbir noktada Serlet bir içermez ons ait gerekçesi bu seçenek için. Bunlar, iPhone geliştiricileri için bir SDK'nın kullanıma sunulmasını gerçekleştirmek için zihninde bariz ve gerekli çerçevedir. 

Her öğe için kapsamlı bir gerekçe sunulmamıştır; bu, bilinçli bir bağlamda genellikle gereksiz olan ve genellikle iki şeyden birini telgraf eden psişik bagaj görevi görebilen bir şeydir:

  1. Projenin ana hatlarını çizdiğiniz liderin neden bahsettiğini bildiğine inanmıyorsunuz.
  2. İnanmıyorsunuz ve hala kendinizi ikna etmeye çalışıyorsunuz. 

Bunların hiçbiri bir başlangıç ​​çalışma kapsamı sağlamanın en akıllıca yolu değildir. Daha geniş bağlam üzerinde daha az hakimiyete sahip olanlar için mantığı ortaya çıkarmak için sıranın aşağısında bolca zaman var. 

iPhone yazılım geliştirme tarihçisiyseniz, geliştirici Nullriver'ın, uygulamaların iPhone'a yerel olarak yüklenmesine izin veren bir üçüncü taraf yükleyici olan Installer'ı 2007 yazında piyasaya sürdüğünü bilirsiniz. Sanırım Eylül başında. Bunu 2008'de çok daha popüler olan Cydia izledi. Ve Ağustos ve Eylül'de, Craig Hockenberry'nin saygıdeğer Twitterific ve Lucas Newman ve Adam Betts'in Lights Off'u gibi, uygulamaları mağazaya almanın bu tamamen gayri resmi yolunu zaten deneyen geliştiriciler vardı .

Steve'in iPhone'da üçüncü taraf uygulamalara izin verme konusunda isteksiz olduğuna dair çok sayıda yerleşik belge olmasına rağmen, bu e-posta, kararın yalnızca ne zaman verildiğine değil, esasen tam olarak ne zaman verildiğine dair resmi bir zaman çizelgesi oluşturuyor. Ve bu, aramanın ne zaman yapıldığına dair uydurma tartışmadan çok daha erken. Bu, ilk korsan üçüncü taraf girişimlerinin iPhone'a ulaşmasından sadece haftalar ve ilk iPhone jailbreak araç zincirinin ortaya çıkmasından bu yana iki aydan kısa bir süre sonra . 

Steve'in dokunuşunun bu çerçeve üzerinde hissedildiğinden 'emin olması' için burada gösterilen herhangi bir ihtiyaç veya arzu yoktur. Her fırsatta geri bildirim ve girdi sağladıklarından emin olmaya takıntılı liderler görüyorum. Bu insanları neden işe aldınız? Becerileri ve zekaları için miydi? Detaylara dikkatleri? İşleri yoluna koymak için takıntılı arzuları mı?

O zaman bırakın işlerini yapsınlar. 

Serlet'in e-postası iyi yazılmış ve tam olarak doğru kapsama sahip, evet. Ama tepki de bir o kadar önemli. Muhtemelen çok kısa bir zaman çizelgesi talebi (App Store sonunda Mart 2008'de ilan edildi ve o yılın Temmuz ayında sevk edildi) çıtayı yükseltiyor - tüm ekiplerin bu projede birlikte çalışması talebinin aciliyetine uygun. Bu bir ara sokak değil, ana caddenin temeli. Herhangi bir şey zirveye çıkmadan önce inşa edilmelidir. 

Bu etkinlik, Apple'ı iyi olduğunda iyi yapan şeyin merkezinde yer alır. Her zaman iyi değildir, ancak hiçbir şey zamanın% 100'ü değildir ve on yıllık sevk edilen yazılım ve donanımda isabet rekoru inanılmaz derecede güçlüdür. Kendi yeteneklerine ve işe aldıkları kişilerin yeteneklerine güvenen bir liderle birleştiğinde, dalga geçmeyen veya belirsiz olmayan net, yalın iletişim, bir katılım kaydı oluşturmak için süreci boğmaya gerek olmadığı anlamına gelir. 

Kişi başkaları olmadan var olamaz. Güvensiz veya etkisiz yönetime gönderilen net, iyi tartışılmış bir RFP veya proje taslağı, bölgesel oyunlar veya sonsuz açıklama talepleri için yem haline gelir. Ve liderlik ne kadar etkili ve çalışanları ne kadar yetenekli olursa olsun, düşünce açıklığının memnuniyetle karşılandığı ve ödüllendirildiği bir ortam oluşturmazlarsa, istedikleri türden cesur, bildirime dayalı ürün geliştirmeyi asla elde edemezler. 

Sonuç olarak, bu değişim, tüm uygulama ekosistemi çağını ve İnternet teknolojisi için patlayıcı bir büyüme aşamasını destekleyen son derece önemli bir efemera parçasıdır. Ve aynı zamanda Apple'ı bunca yıldır etkili ve vahşice verimli bir şirket yapan ortamın bir özetidir. 

Öğrenilebilir ve taklit edilebilir mi? Muhtemelen, ancak yalnızca ilgili herkes yukarıdaki gerekli unsurları teşvik etmek için gerekli ortamı yaratmaya istekliyse. On seferden dokuzunda can çekişen bir yönetim, künt pozisyon almayı caydıran bir ortam ve çıkışa giden çamurlu bir rota elde edersiniz. Onuncu sefer, yine de, sihir elde edersiniz.

Ve, hey, belki bu fırsatı bir sonraki toplantıyı bir e-posta yapmak için kullanabiliriz?

Lütfen yorum yapmak için giriş yapın

Giriş Yap / Hesap Oluştur


Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.