Bu SSID, iPhone'unuzun WiFi özelliğini kalıcı olarak devre dışı bırakabilir

 Apple'ın iPhone'u kıran hatalarla ilgili bir geçmişi var. En yeni keşif, cihazı tamamen engellemez, ancak fabrika ayarlarına sıfırlama yapana kadar WiFi'yi kullanılamaz hale getirir.

Genel bir kural olarak, yarım yamalak ağlara bağlanmayın.

Birisi iOS'ta bir iPhone'un WiFi'sini kalıcı olarak yükseltecek garip bir hatayla karşılaştı. Twitter kullanıcısı Carl Schou, "%p%s%s%s%s%n" SSID'sine sahip bir yönlendiriciye bağlanmaya çalışırsanız ne olacağını gösteren bir videoyu tweetledi (aşağıda).

Schou bunu denediğinde, telefonu yönlendiriciye bağlanıp bağlantıyı keserek sonsuz bir döngüde kaldı. SSID'yi ne yeniden başlatmak ne de yeniden adlandırmak döngüyü kıramadı. Tek çaresi fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktı.

Başka bir Twitter kullanıcısı , Ayarlar->Genel->Sıfırla'ya gidip ardından "Ağ Ayarlarını Sıfırla"yı seçerek sorunu çözebileceğini söyledi . Ancak, bu çözümün gerçekten işe yarayıp yaramadığını doğrulamak için kasıtlı olarak telefonlarını çalmaya istekli herhangi bir TechSpot personeli bulamadık.

Schou'nun yönlendiricisine neden bu kadar garip bir isim verdiğini herkes tahmin edebilir. Bir bilgisayar korsanlığı grubuna ait olduğunu söylüyor. Belki de SSID'yi veri madenciliği veya başka bir şey yoluyla çözdüler ve test ediyorlardı.

Her halükarda, artık bilgi orada olduğuna göre, birileri diğerlerini şaka yapmak için kullanmayı deneyebilir. Bu nedenle, bu SSID veya buna benzer herhangi bir şeyle karşılaşabileceğiniz herhangi bir ağa bağlanmaktan kaçınmak akıllıca olacaktır. Genel bir kural olarak, bilinmeyen bir etkin noktaya bağlanırken daima dikkatli olun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.