Apple eskisinden daha dayanikli geliyor

Apple'ın M1 destekli iPad Pro'su yanıkları, çizilmeleri ve bükülmeleri oldukça iyi idare ediyor

Önceki nesilden daha dayanıklı

Apple'ın 12.9 inç iPad Pro'su, M1 çipi ve Mini LED teknolojisini paketleyen Liquid Retina XDR ekranıyla şirketin şimdiye kadar yaptığı en iyi tablet olarak selamlanıyor. Ama bu onu daha az dayanıklı hale getirdi mi? Testler, yükseltmelere rağmen, en yeni ve en büyük iPad Pro'nun öncekilerden daha dayanıklı olduğunu keşfetti, ancak yine de bükmemeye dikkat etmelisiniz.


JerryRigEverything'den Zack Nelson, Apple'ın yakın zamanda tanıttığı 12.9 inç M1 iPad Pro 2021'de olağan fiziksel stres testlerini gerçekleştirdi . Ekranın 6. seviyede işaretler göstermeye başladığını ve ardından yedinci seviyede daha derin oluklar olduğunu ortaya çıkaran bir çizik testi ile başlar - çoğu telefonda göreceğinize benzer.

iPad Pro'nun ekranını tutuşturmanın bir felaket reçetesi olacağı beklenebilir, ancak alanlar yaklaşık 17 saniye sonra siyaha dönerken hızlı bir şekilde iyileşir ve iPad normal şekilde çalışır.

Son olarak, bükülme testi var. En yeni iPad, bu yıl yarım milimetre daha kalın ve aynı deney sırasında öncekilerin yaptığı gibi yarıya düşmesini önlemeye yardımcı oluyor. Tablet bu bükülmüş açıyı koruyor, ancak yine de normal şekilde çalışıyor. Hatta cihaza zarar vermeden normal şekline daha yakın bir şekilde bükebilirsiniz - çok daha kırışıktır.

Nelson, en yeni iPad Pro'nun dayanıklılığını geliştirdiği için Apple'ı övüyor. Kırmanın veya zarar vermenin o kadar kolay olmadığını bilmek, fiyatı 1.099 $ (yalnızca Wi-Fi) ve 1.299 $ (hücresel) olan bir cihaz için güven verici. Yine de üzerine oturmamaya çalışın.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.