Amerika'da 5 yaş ve Üstü cocuklara Pfizer'in COVID-19 aşısı

 5 yaş ve üstü çocuklar COVID aşısı testlerinde aşı oluyor

Pazartesi günü Louisiana'da başlatılan Pfizer'in COVID-19 aşısının testleri 5-11 yaş arası çocuklar için başladı.

NEW ORLEANS -- Louisiana'da Pazartesi günü 5 ila 11 yaş arası çocuklar için Pfizer'in COVID-19 aşısı testleri başladığında yedi yaşındaki Russell Bright babasının elini sıkıca sıktı.

New Orleans'ın hemen dışındaki Ochsner Tıp Merkezi'nde çocuklar ellerinde doldurulmuş hayvanlar tutuyor, sandalyelerin altında oynuyor ve birkaçı ağlıyordu. Ateşleri ve tansiyonları kontrol edildi, burunları temizlendi ve testler için kanları alındı. Sonunda ya aşı ya da plasebo vurdular.

Ochsner, testlerin yapıldığı veya planlandığı Columbia Bölgesi, Finlandiya, Polonya ve İspanya olmak üzere 26 eyaletteki 98 tesis arasında yer alıyor.

Aileler, çocuklarının gerçekten aşı olup olmadığını altı ay boyunca bilemeyecekler. Bu noktada, aşı olmayan çocukların bunu yapma şansı olacak.

Pfizer aşısı, 12-15 yaş arası çocuklar için 10 Mayıs'ta onaylandı.

5 yaşındaki küçük oğlu Tucker'ın da katıldığı Adam Bright, davaya katılmanın bir şans olduğunu söyledi.


Ben de üzerime düşeni yapmak ve çocuklarıma da üzerine düşeni yapmak istiyorum” dedi. “Hem ben hem de karım zaten aşılandık ve bu yüzden onları ne kadar erken aşılatabilirsem ve dışarıda rahat hissetmek, maske takmak zorunda kalmadan, bunu almanın en kolay yolunun denemeden geçmek olduğunu düşündüm.”

Örümcek Adam maskesi takan Russell, su parkını veya daha uzun bir geziyi içeren bir yaz tatili ve ardından maskesiz ve sosyal mesafeli bir okul için can attığını söyledi.

Arkadaşlarımı daha fazla görmeyi ve maske takmamayı dört gözle bekliyorum” dedi. "Somurttuğumu ya da gülümsediğimi göremiyorsun. Onları giymeyi sevmiyorum.”

Beş yaşındaki Kalil Chaudhry-Halperin, Ochsner'de beklerken Frozen 2 filmindeki kertenkele benzeri ateş ruhu olan Bruni'yi pelüş bir oyuncakla tuttu.

Utangaç ve biraz gergindi ama babası Jason Halperin, Kalil'in heyecanlı olduğunu çünkü ailesinin ve 12 yaşındaki kız kardeşinin aşılandığını bildiğini söylüyor.

Jason Halperin, " Hepimizin, tüm topluluğumuzun neler yaşadığını biliyorsunuz, ancak şimdi güvenli, etkili, hayat kurtaran aşılarımız var ve bu sadece ona değil, tüm topluluğa ve ailemizin etrafındaki savunmasız herkese yardımcı oluyor" dedi. . “Bu, çocuklarımıza vermek için harika bir ders.”

Adam Bright, özellikle bir sonraki yaş grubu için aşıların ne kadar sorunsuz gittiğini gördükten sonra, Pfizer aşısının güvenli olduğundan emin olduğunu söyledi.

Russell, aşı kendi yaşındaki çocuklar için acil kullanım için temizlendiğinde ve bu şanstan yararlanacaklarını umduğunu söyledi.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.