Amazon, Mesajlasma uygulaması Wickr'i satın aldı. WhatsApp ve Signal endişelenmeli mi ?

 Görünüşe göre Amazon, platformu öncelikle AWS müşterileri için bir araç olarak konumlandırıyor, ancak aynı zamanda tüketici düzeyinde şifreli sohbete daha büyük bir itme olasılığı da var. WhatsApp ve Signal gibi uygulamalar son zamanlarda kamu sektöründe büyük ilerlemeler kaydetti ve Wickr portföyünde şimdi, Amazon'un bu kullanıcılardan bazıları için rekabet ettiğini düşünmek zor değil.

Amazon, uçtan uca şifreli iletişim teknolojisinde uzmanlaşmış, New York City'den bir yazılım firması olan Wickr'i satın aldığını duyurdu. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

Amazon, satın almayı duyururken, özellikle Covid-19 pandemisi tarafından teşvik edilen hibrit çalışma ortamlarına geçiş göz önüne alındığında, güvenli iletişim ihtiyacının hızlandığını söyledi . AWS Başkan Yardımcısı ve Baş Bilgi Güvenliği Sorumlusu Stephen Schmidt, "İşletmeler ve devlet kurumları, birçok uzak konumdaki iletişimlerini koruma konusunda artan bir istek duyuyor" dedi.

Wickr , bu noktaya kadar mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramalar, dosya paylaşımı ve işbirliği yoluyla güvenli iletişim hizmetleri sağlamak için hem kamu müşterileri hem de kurumsal müşteriler tarafından kullanılmıştır. Şirket, bireyler ve küçük ekipler için kullanımı ücretsiz olan temel bir plan sunuyor ve birçok ek özellik içeren platin katman için ayda 25 dolara kadar çıkıyor .

Schmidt söyledi AWS mevcut müşteriler ve iş ortakları şu anki gibi hizmet kullanmaya devam edebilir sözlerine ekledi hemen Wickr hizmetler sunmaktadır.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.