ABD'deki acil durum uyarı sistemi

ABD'deki acil durum uyarı sistemi yeni bir kat boya alıyor

Federal İletişim Komisyonu, halkın akıllı telefonlar, televizyonlar ve radyolarda acil durum uyarıları alma şeklini değiştiren yeni kurallar benimsedi. Bir sonraki ülke çapında test 11 Ağustos'ta gerçekleştirileceği için takviminizi işaretleyin.

Yeni kabul edilen Rapor ve Düzen , mevcut, isteğe bağlı olmayan "Başkanlık Uyarılarını" Federal Acil Durum Yönetim Ajansı'ndan (FEMA) gelen uyarılarla birleştirerek "Ulusal Uyarılar" adı verilen isteğe bağlı olmayan yeni bir uyarı sınıfı oluşturur.


Tedbir ayrıca tüm devletleri, devlet düzeyinde uyarıların yönetilmesine yardımcı olmak için Devlet Acil Durum İletişim Komiteleri oluşturmaya teşvik eder, yıllık devlet acil durum uyarı sistemi planlarına dahil edilmesi gereken bir bilgi kontrol listesi sağlar, yöneticilerin uyarı iletimlerini nasıl tekrarlayabileceklerini açıklar ve bunun için zemin hazırlar. ajanslar yanlış alarmları rapor eder.
"Başkanlık Uyarısı ” ilk olarak 2018'de FEMA ve FCC tarafından halka açık olarak test edildi ve çoğunlukla siyasi çevrelerde olsa da oldukça heyecan yarattı. O yılın başlarında Hawaii'de gelen bir balistik füzeyle ilgili bir acil durum alarmı verildiğinde çok daha endişe verici bir olay yaşandı . Yerel halktan hemen sığınak aramaları ve bunun bir tatbikat olmadığı söylendi. Neyse ki, bunun yanlış bir alarm olduğu kanıtlandı.

Federal İletişim Komisyonu'nun, Jessica Rosenworcel başkanı Vekili, söz konusu yeni önlem ilerleme temsil ama yapacak çok iş hala olduğunu belirtti.

Rosenworcel, "Kasırga ve orman yangını mevsimi ile birlikte, pandeminin devam eden zorluklarıyla birlikte, acil durum uyarı sistemlerine her zamankinden daha fazla güveneceğiz" diye ekledi.
Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.