75 yaşındaki McAfee antivirüs yazılım şirketinin kurucusu hapishane de ölü bulundu.

 John McAfee, İspanyol mahkemesinin ABD'ye iade edilmesine izin vermesinin ardından hapishanede ölü bulundu

75 yaşındaki McAfee antivirüs yazılım şirketini 80'lerde kurdu

1980'lerin sonlarında McAfee antivirüs yazılım şirketini kuran eksantrik girişimci John McAfee, Çarşamba günü İspanya'nın Barselona kentinde bir hapishane hücresinde ölü bulundu.

Göre Associated Press , bir İspanyol mahkemesi geçtiğimiz günlerde 75 yaşındaki vergi kaçırma yüz ücretlerine ABD'ye iade edilebileceği ekarte.

Katalan hükümetinden yapılan açıklamada, cezaevi personelinin adamı diriltmeye çalıştığı, ancak başarısız olduğu belirtildi. Açıklamada McAfee'nin adı özel olarak verilmedi, ancak bildirildiğine göre Amerika'ya iade edilmeyi bekleyen 75 yaşındaki bir ABD vatandaşına atıfta bulundu.

McAfee, geçen Ekim ayında İspanya'da bir havaalanında tutuklandı . Bir yargıç, iade duruşmasının sonucunu beklerken tutuklanmasına karar verdi.

Yayın bir ölüm nedeni belirtmedi, ancak Reuters McAfee'nin görünüşte hapishane hücresinde kendini astığını bildirdi. Tennessee'de vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla suçlanmıştı ve bildirildiğine göre New York'ta bir kripto para dolandırıcılığı davasına karışmıştı . Aynı zamanda yıllar önce Belize'de bir cinayet soruşturmasında da ilgilenen biriydi .

Sadece bir hafta önce McAfee, Twitter'da ABD'nin kriptoyu gizlediğine inandığını söyledi. "Hiçbir şeyim yok. Yine de hiçbir şeyden pişman değilim,” diye bitirdi McAfee, son tweeti olacak.

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.