5G Cihazlarda Son Durum!

 5G özellikli akıllı telefonların küresel sevkiyatları ilk çeyrekte yüzde altı arttı

Apple, Samsung ve Vivo'dan güçlü gösteriler

Strategy Analytics, son araştırma raporunun bir parçası olarak, 5G özellikli akıllı telefonların sevkiyatlarının çeyreğe göre yüzde altı artarak 2021'in ilk çeyreğinde 135,7 milyon adede kadar rekor seviyeye ulaştığını söyledi. Apple pastanın en büyük dilimini evine aldı ama en çok büyümeyi gören Samsung ve Vivo oldu.

Samsung, dünyanın en hızlı büyüyen 5G akıllı telefon satıcısı oldu. 5G özellikli Samsung telefonların sevkiyatları QoQ'da yüzde 79 artarak ilk çeyrekte 17 milyon cihaza ulaştı. Aynı dönemde Vivo'nun 5G telefon gönderileri yüzde 62 arttı ve Oppo gönderileri yüzde 55 artırdı.

Apple, 5G özellikli iPhone sevkiyatlarının ilk çeyrekte, yeni iPhone'ların tatil sezonunda hediye olarak popüler hale gelmesiyle birlikte Strategy Analytics'in “patlama” çeyreği olarak tanımladığı dördüncü çeyreğe kıyasla yüzde 23 düştüğünü gördü. Yine de Apple, ilk çeyrekte taşınan 40,4 milyon birim ile 5G gönderilerinin yüzde 29,8'inden sorumluydu.

Strateji Analitiği direktörü Woody Oh, Samsung'un 5G'deki patlamaya hazır büyümesine dikkat çekti, ancak şirketin Çin'deki portföy boşluğuna da dikkat çekti. Oh, "Samsung, dünyanın en büyük 5G pazarı olan Çin'de son derece düşük bir varlığa sahip ve bu, satıcının görünümü üzerinde önemli bir engel olmaya devam ediyor" dedi.

Anlik haber portalı

https://www.2vk.net/

Aynı açıdan, Çinli satıcıların ABD'de fazla bir varlığı yok, bu da kendi iç pazarlarının dışında gelir ve kâr elde etme yeteneklerini sınırlayacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.