14 yaşındaki PlayStation 3 yeni güncellendi

 14 yaşındaki PlayStation 3 yeni güncellendi

Konsolun üretimi durdurulduktan dört yıl sonra

PlayStation 3'te oyun oynamayı hâlâ seven bir retro oyun hayranı mısınız? O zaman işte bazı iyi ve oldukça şaşırtıcı haberler: Sony, 2016'da Kuzey Amerika'da durdurulan 14 yaşındaki konsol için bir güncelleme yayınladı.

PS3 sistem güncellemesi 4.88 , eski Irak cumhurbaşkanı Saddam Hüseyin'in ölüm cezasına çarptırıldığı ve Daniel Craig'in James Bond olarak Casino Royale'de ilk kez göründüğü Kasım 2006'da piyasaya sürülen bir konsol için 60. yamasıdır.

PlayStation 3'ün son birkaç yılda aldığı her güncellemede olduğu gibi, 200 MB boş alan gerektiren bu güncelleme de "sistem performansını" iyileştirmenin ötesine geçmiyor.

Tesadüfen, 4.88 güncellemesi, Sony'nin PlayStation 3 mağazasını kapatmayı planlamasından yaklaşık bir ay önce geldi. Mart ayında şirket , PS3 ve PSP dijital vitrinlerini 27 Temmuz'da kapattığını doğrularken , Vita mağazasının 27 Ağustos'ta kapanması planlanmıştı. Ancak hayranların tepkisi Sony'nin geri adım attığını gördü , SIE başkanı Jim Ryan, PS3'ü kapattığını ve PS Vita mağazaları "yanlış bir karardı". PSP sürümü önümüzdeki ay hala öldürülüyor.

Ryan, "Birçoğunuzun yakın gelecekte PS3 ve PS Vita'da klasik oyunlar satın almaya devam etme konusunda inanılmaz derecede tutkulu olduğunu görüyoruz, bu yüzden operasyonları sürdürmek için bir çözüm bulabildiğimize sevindim" dedi.

Sony, PS3 ve Vita mağazalarını kendi eskiyen konsolları için açık tutmanın karmaşık olduğunu iddia ediyor ve şirket daha yeni ürünlerine, özellikle de PS5'e odaklanmak istiyor. PlayStation 3 mağazasının daha ne kadar kalacağı bilinmiyor ancak güncelleme umut verici bir işaret.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.