WhatsApp'a beklenen transfer özelliği geliyor

WhatsApp'a beklenen transfer özelliği geliyor

WhatsApp nihayet sohbet geçmişinizi iOS ve Android için farklı bir platforma aktarma özelliği üzerinde çalışıyor.

Veri politikasıyla gündemden düşmeyen WhatsApp’a yeni özellik geliyor. Önceden de sızdırılan raporlara göre WhatsApp nihayet sohbet geçmişinizi iOS ve Android için farklı bir platforma aktarma özelliği üzerinde çalışıyor.

WhatsApp için numaralar arası transfer özelliği geliyor

Yeni gelecek özellik sayesinde, kullanıcının aynı işletim sisteminde olmayan bir cihazı satın aldıktan sonra sohbet geçmişini geri yükleyememesine neden olan sorun ortadan kalkacak. Bu sayede telefon değiştirme sürecindeki işlemler daha da kolaylaşacak.

Aşağıda yer alan görselde ise sohbet geçmişini iOS’ten Android’e telefona geçiş için oluşturulan yeni görüntüler yer alıyor. Sadece iOS’ten Android’e değil bu durumun tam tersi de gerçekleşebilecek.

WaBetaInfo‘ya göre bu ekran görüntüleri şu maddeleri içeriyor:

Sohbet geçmişi istediğimiz zaman taşınamayacak: Bu işlemi yalnızca WhatsApp hesabınıza yeni bir Android telefon bağladığınızda başlatabilirsiniz.
Medya da Android cihaza aktarılacak: Sohbet geçmişinizin yanı sıra medya da tamamen aktarılacak.
Sohbet geçmişinizi farklı bir telefon numarasına aktarabilirsiniz: Bu özellik, cihazı ve telefon numarasını değiştirirken oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle sohbet geçmişinizi taşımaya başlamadan önce telefon numaranızı değiştirme işlemi otomatik olarak başlatılabilecek.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.