Mercedes-Benz kamyonları benzin ödemelerini otomatik olarak gerçekleştirecek

 Mercedes-Benz kamyonları benzin ödemelerini otomatik olarak gerçekleştirecek

Mercedes-Benz tarafından paylaşılan göre markanın akıllı kamyonları benzin istasyonlarında otomatik bir şekilde ödeme yapabilecek.
Geçtiğimiz dönemlerde otonom teknolojilerine sahip olan otomobil ve kamyonlardan pek çok kez sizlere bahsetmiştik. Otomotiv endüstrisinin teknoloji ile iç bir gelişmeye devam ettiği günümüzde ilginçler karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Mercedes-Benz tarafından paylaşılan göre markanın akıllı kamyonları benzin istasyonlarında otomatik bir şekilde ödeme yapabilecek. Tamamen dijital bir benzin alma üzerinde çalışan Mercedes-Benz söz konusu özellik için Shell ile iş birliği gitti.

Edindiğimiz bilgiye göre Mercedes-Benz kamyonları Shell benzin istasyonunda ödeme otomatik olarak kamyon ile teslim edilecek. Şu an için test edilecek özellikli ilk olarak Almanya'nın Stuttgart kentinde yer alan Shell istasyonlarında aktif olarak kullanılabilecek. Ödeme gerçekleştirebilmek için Shell iş birliği ile dijital benzin kartı prototipini geliştiren Mercedes-Benz, bu teknolojiyi daha önce geliştirdiği Truck-ID (kimlik) ve Truck Wallet (cüzdan) özellikleri ile entegre bir şekilde kullanıyor.

Benzin istasyonunda olduğunu algılayan Mercedes-Benz kamyonu, benzin doldurma sunarak ödemeyi otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. Bu özellik ile birlikte benzin istasyonlarındaki ödeme işlemi de tamamen dijitalleşmiş oldu. Söz konusu özelliğin gelecekte tüm otomobiller için karşımıza çıkması da sürpriz olmayacaktır.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.