iPhone'a özel olan uygulama Android'e geldi!

 iPhone'a özel olan uygulama Android'e geldi!i

iPhonesahiplerinin uzun zamandır kullandığı Clubhouse uygulaması şimdi de Android için yayınlandı. Sesli sohbetler artık Android'den de yapılabilecek.

2021'in en ilgin girişimlerinden olan Clubhouse, sadece sesli sohbet sunması ile milyonlarca kullanıcıyı bünyesine katmayı başarmıştı. Ünlü isimlerin de bu uygulamayı kullanması ve pandemi döneminde sık sık sohbetler oluşturmaları, uygulamanın yükselmesinde büyük pay oynamıştı. Davetiye sistemi ile çalışan Clubhouse bugüne kadar sadece iPhone'da kullanılabiliyordu. Bugün ise Android için Clubhose resmi olarak yayınlandı.

Android için Clubhouse uygulaması Play Store'da yayınlandı
Bir süredir Beta aşamasında olan uygulama bugün zincilerinden kurtuldu ve Türkiye dahil tüm dünyada Play Store üzerinden indirilebilir hale geldi. Ancak uygulamanın hala davetiye sistemi ile çalıştığını belirtelim. Eğer bir davetiyeniz yoksa maalesef ki uygulama şimdilik bir simgeden ibaret olacak.

Clubhouse'ın bu yılın sonuna doğru davetiye sistemini kaldırması bekleniyor. Twitter'ın Twitter Space atağına rağmen kullanıcı kaybetmeyen ve hala yükselişene devam eden Clubhouse, bu hızla büyümeye devam ederse Facebook ve Twitter'a ciddi rakip olacak gibi görünüyor.

Eğer Android telefonunuz destekliyorsa, Clubhouse uygulamasını buradan ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Şimdilik uygulamanın Android sürümünde sorunların bulunduğu söyleniyor. Bazı kullanıcılar hesaplarını aktifleştirmediğinden şikayetçi. Muhtemelen bir sunucu hatası yaşandı. Bu sorun çok kısa zamanda çözüleceğini düşünüyoruz.
Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.