Ubuntu DNS Adresi Değiştirme Nasıl Yapılırstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">


Ubuntu Desktop DNS adresi değiştirmek mümkün. Öncelikle DNS adresi değiştirirken araya , virgül eklemeyi unutmayın. Güvenli DNS adresleri Listesi için bu konuya bakabilirsiniz» https://www.forumoyun.net/yeni-ve-guvenli-dns-adresleri.html

Şimdi DNS adresi nasıl değişir resimli bir şekilde uygulayarak anlatacağım. Anlattığım yazıdan anlamadıysanız bile resimlere bakarak uygulamanız yeterli.

Öncelikle Ubuntu Masaüstüne gelin ve sağ en üstteki WiFi logosunun üzerine tıklayın. Daha sonra bağlandığınız WiFi ağınızın üzerine tıklayın aşağıya doğru seçenekler sıralanacak oradan Wi-Fi Settings olan seçeneğe tıklayın. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kırmızı ok işaretine bakın.Açılan pencereden bağlı olduğunuz Ağınızın hemen yanındaki yuvarlak ayarlar logosuna tıklıyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.Daha sonra açılan pencereden IPv4 olan kısıma geliyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi.Açılan menüden Alttaki DNS yazan kutucuğa Eklemek istediğiniz DNS Adreslerini giriyorsunuz daha sonra Apply butonuna basıp kaydediyorsunuz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi. Dns adreslerini eklediğinizde araya virgül koymayı unutmayın.Bu kadar bitti..! DNS adresleriniz artık eklediğiniz dns adresiyle değişmiş olacaktır. Kolay gelsin herkese.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.