Finlandiya Sığınma Talebi ve Başvuru Sürecistyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Finlandiya Sığınma Talebi ve Başvuru Süreci

Finlandiya'da iltica başvurusu nasıl yapılır ve iltica süreci nasıl işler onun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.

Finlandiya'ya gittiğinizde sınır güvenlik yetkilileri veya Finlandiya Polisine hemen sığınma talebini bildirmeniz gerekiyor. Ondan sonra başvurunuz kayıt altına alınacaktır. Başvuru sırasında sizden Pasaport veya herhangi bir kimlik belgesi isteyecekler onu yetkililere gösteriyorsunuz ve kayıt işleminiz başlıyor. Daha sonra sizi Mülteci Kabul Merkezine yönlendirecekler. Herkesin ayrı bir başvurusu olur veya Aile içinde tek bir başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuzun incelenme süreci boyunca Mülteci Kabul Merkezinde kalabilirsiniz. Başvuru süreci boyunca Finlandiya'da kalabilir ve gezebilirsiniz.

Finlandiya göç şubesi sizi başka bir ülkeye transfer edebilir bu karara itiraz etme hakkınız vardır. Başvurunuzun Finlandiya'da işleme alınması durumunda Mülkatlara gireceksiniz. Mülakatlarda görevli size sorular soracaktır.

Ardından göç şubesi olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirecektir. Değerlendirmenin ardından kararı yazılı belge metininde size gönderecekler. Eğer olumsuz karar çıktıysa Mahkemeye gidebilirsiniz. Sonuç değişmezse olumsuz karar verilirse Ülkenize geri dönmek zorunda kalabilirsiniz. Yol paranız yoksa Finlandiya Hükümeti Geri dönüş yol parasını verir. Fakat tekrar başvuru yapma hakkınız var.

Eğer Başka bir Ülkede korunma talebiniz varsa Göç şubesi başvurunuzu işleme almaz. İltica başvurularını istediğiniz zaman içinde geri çekebilirsiniz.

Olumlu karar çıktıysa ilk başta Finlandiya'da oturum izni alırsınız ve Finlandiya'da kalma hakkına sahip olursunuz. Ardından Mülteci Kabul Merkezi görevlileri sizi bu konuda bilgilendirip yönlendirecektir.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.