Babamla Çayın Demlenme Süresi Hakkında Tartışıyoruzstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">


Babamla Çayın Demlenme Süresi Hakkında Tartışıyoruz

Evde Çayları Babam yapar. Babam çayı çok sevdiği için bir o kadar da dikkat eder demlenme süresine. Ama bana göre su kaynadıktan sonra Demliğe döktükten hemen  3-4 dakika sonra içilir. Babam aynı fikirde değil. Babama göre Demlikteki çayın dibe düşene kadar beklemesi ardından 10 dakika daha beklemesi gerektiğini söylüyor çayın tadını almak için.

Ben her iki türlüsünü de içtim çayın yıllardır ama hiçbir fark göremedim. Yani ben kendim çay demlediğimde suyu kaynattıktan sonra hemen çaya döker ardından hemen bardağa doldurur içerim. Bekletildikten sonra da aynı benim yaptığım şekilde de aynı fark görmüyorum. Babam bu farkı nasıl anlıyor hayret ediyorum.

Bu şarap veya viski değil ki bekledikçe içimi güzelleşsin. Size soruyorum haklı değilmiyim bu konuda? yanılıyor muyum?

Kahvaltı da falan yarım saat bekliyoruz Babam yüzünden bir çay içmek için. Bazen ben bir çay yapıyorum daha demli fazladan katıyorum çayı demliğe babamın beklettiği çaydan 10 kat daha tadı güzel ve daha koyu oluyor.

Çoğu kişi su kaynadıktan sonra çaya doldurup bekler çayın dibe oturması için. Bu çok anlamsız geliyor bana açıkçası. Çayın beklemesi ile hemen içmesi arasında ben şu ana kadar hiçbir fark göremedim. Hem tad bakımından hemde renk ve koyuluk bakımından beklese de aynı hemen içilse de.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.