Türk Telekom Modem Şifresi Nedir?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">
modemlerin standart şifreleri

Türk Telekom Modem ayarlarına girmek için öncelikle http://192.168.1.1 adresinden giriş yapılır. Genellikle çoğu yerde bu adres ile modem ayarları ve kurulum sayfasına giriş yapılır.

Modem Default Giriş Şifresi

Türk Telekom modem ayarları sayfasını açtığınızda öncelikle sizden giriş şifresi ister eğer giriş şifresini daha önce ayarlamadıysanız normal default şifreler aşağıdaki gibidir. Her yeni modemde default standart giriş şifreleri aşağıdaki gibidir lütfen deneyin.

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: turktelekom

Eski Modemlerde Kullanılan default şifre

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: ttnet

Şifre: ttnet1234

Turkcell Superonline Kullananlar Aşağıdaki Şifreleri Deneyebilir

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: turkcell

Vodafone Kullananlar Aşağıdaki Şifreyi Deneyebilir

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: vodafone

Eğer modem şifresi değişmediyse ya da modeme reset attıysanız ve http://192.168.1.1 adresinden kullanıcı adını bilmeyenler yukarıdaki şifreleri deneyebilir. Modemin ayar sayfasına giriş yapmak isteyenler eğer modemi İnternet hizmeti aldığınız firmadan aldıysanız şifreleri genellikle hizmet aldığınız firmaların ismi olur kullanıcı adı da genellikle admin olur.

Giriş yaptığınızda sizden giriş şifresini değişmenizi ister güvenliğiniz için şifreyi değiştiriniz ve bir yere not ediniz. Daha sonra kablosuz ayarlara gidiniz ve WiFi şifresini ve İsmini değiştiriniz.

Modem WiFi Kablosuz İnternet Default Şifresi Nedir?

Modemlerin standart WiFi şifreleri genellikle modemlerinizin arkasında yazar. Modeminizin arkasına bakınız ya da altına bakınız internet şifresi orada yazar. O modemdeki internet şifreleri sizin standart şifrelerinizdir modeme her reset attığınızda modemin arka yüzündeki yazılan şifre ile internete bağlanabilirsiniz.

Modem Şifresi Nasıl Değişir?

Modem ayarlarına girdiğinizde kablosuz ayarlar bölümüne giriş yapın. Orada şifre kutucuğu var oraya istediğiniz şifreyi girerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Her modem de mutlaka kablosuz yada WiFi ayarlar bölümü vardır ve şifreleri oradan değiştirebilirsiniz.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.