Şizofreni Psikoz Hastaları Ehliyet Alabiliyor Mu?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Şizofreni Psikoz Hastaları Ehliyet Alabiliyor Mu?

Herkese merhaba arkadaşlar çoğu psikoz ve şizofreni raporu alan vatandaşlarımızın merak ettiği bir konudur. Acaba ben ehliyet alabilir miyim? Şizofreni ve Psikoz hastaları gerek kullandığı ilaçlar gerekse hastalıklarındaki sorunlar nedeniyle ehliyet kullanmaları sakıncalı bir durumdur. Bu yüzden Şizofreni ve Psikoz hastası olanların ehliyet almaları mümkün değildir.

Şizofreni ve Psikoz Zihinsel engelli sınıfına girmektedir ayrıca psikiyatri hastalıklarında yer alır. Şizofreni ve Psikoz hastalıkları ağır hastalıklar olarak geçtiği için ağır özürlü raporu alırlar. Zihinsel engelliler sınıfında olan ve Psikiyatri hastalarda ağır özürlü yani ağır hastalık geçirenler maalesef ehliyet alamazlar.

Şizofreni ve Psikoz hastaların bu yüzden ehliyet alması yasaklanmıştır. Psikoz ve Şizofreni benzeri ağır psikolojik hastalık geçiren ve rapor oranı yüksek olan ağır özürlü sınıfında olan çoğu hastanın ehliyet alması zordur.

Ben şizofreni Atipik Psikoz hastasıyım ve ehliyete başvurduğumda malesef olumsuz cevap aldım. Yani bana ehliyet vermediler. Benim gibi birçok aynı şizofreni ve psikoz hastası olan vatandaşlarda alamadı ne yazık ki.

Tabi bununda haklı gerekçeleri olabilir ağır ilaçların etkisi, hastalığın vermiş olduğu bir çok sorunlar buna sebep olabilir.
style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.