Resim Dosyası Boyutlarını Küçültmestyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Resim Dosyası Boyutlarını Küçültme

Merhaba arkadaşlar jpg, png formattaki resimlerinizin dosya boyutlarını sıkıştırıp küçültebilirsiniz. Bu resim boyutu küçültme neden gereklidir? Resim boyutu küçültme yaparak Bilgisayarınız veya linux web sitesi alanlarından tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca web sitelerinizin yükünü hafifletip daha hızlı sayfa yüklenme yaparak açılış hızını artırabilirsiniz. Bunun için benim kullandığım 2 tane online resim boyutu küçültme sitesini göstereceğim. Yani online web sitesi üzerinden anlatacağım.

1. imagecompressor.com

https://imagecompressor.com Bu siteye girerek herhangi bir resim dosyasını UPLOAD FILES butonuna tıklayarak küçültmek istediğiniz resmi seçerek resimlerinizi küçültebilirsiniz. Daha sonra küçültülen dosyayı DOWNLOAD butonuna tıklayarak  bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

2. imageresizer.com/

https://imageresizer.com/image-compressor bu siteye giriş yaparak 2. bir alternatif olarak bu siteyi de kullanabilirsiniz.

Size Bir Fikir: 2 kademeli olarak da yapabilirsiniz mesela ben öyle yapıyorum :) Yani ilk önce 1. siteye girip resmi küçülttükten sonra o küçülttüğünüz resmi 2. siteye girip 2. siteden tekrar küçültme yaparak boyutu en aza düşürebilirsinz. böylece resim boyutu daha da küçülür.

Ayrıca web siteniz için resim küçültme yapıyorsanız o küçülttüğünüz resimleri Webp formatına dönüştürebilir Webp Formatında yükleyebilirsiniz.

Wordpress kullananlar için Webp formatındaki resimler nasıl yüklenir

bu konuya bakabilirler» https://www.forumoyun.net/wordpress-webp-formatinda-resimler-yuklemek/

 


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.