Mutasyonlu Virüs Alarmıstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Covid-19 Koronavirüsten korunmaya ve önlemlerimizi almaya çalışırken şimdi de Yabancı ülkeden giriş yapan vatandaşlarımızda mutasyonlu virüs tespit edildi. Ve çoğu illerde karantina uygulaması başladı. Çoğu kişide mutasyonlu virüs tespit edildi ve vakalar gün geçtikçe artmaya başladı.

Önümüz ilkbahar ve yaz ayları arkadaşlar, Vatandaşlarımız havalar iyi olduğunda yasak olmasına rağmen mutlaka dışarı çıkacaklar ve mesafe kurallarına uymayacakları şimdiden belli.

Uzmanlar Mart ayında uyarıyor yeni vakaların artmaya başlayacağını duyurdu Mart ayından itibaren ve altını çizerek diyorlar mutasyonlu virüsün yayılma tehlikesiyle karşı karşıyalar.

Mutasyonlu virüs Dünya çapında Bilim Kurulu Üyeleri tarafından halen incelenmekte olup tüm yetkilileri ve vatandaşları uyarıyorlar.

Haberlerde koronavirüs tablolarında vaka artışları başladı şimdiden. Benim endişelendiğim nokta ilkbahar ve yaz aylarında insanlar yasaklara aldırış göstermeden ve mesafe kurallarına uymadan eğlenceler, aktiviteler, geziler, törenler, gibi bir çok etkinlikler düzenlemesidir. Bu olacak birşey ve bundan oluşacak vaka artışları ve ayrıca mutasyonlu virüsünde yayılması gerçekten beni tedirgin ediyor.

Dün sokağa çıktığımda gerçekten sanki normal hayatımıza dönmüşüz gibi bir çevreyle karşılaştım. Çoğu insanın maske takmadığını gördüm, otobüslerde, dolmuşlarda insanlar iç içe mesafe falan yok.

Peki kimse düşünmezse ve önlemini almazsa bunun ciddiyetini bilmezlerse ne zaman normalleşeceğiz? Biri önlem alsa diğeri almıyor, biri iyileşse diğeri yakalanıyor yani gerçekten önümüzü göremiyoruz artık. Ben ve ailem yakalanırız ve taşıyıcı oluruz endişesiyle önemli birşey olmadıkça dışarı adımımızı atmıyoruz fakat çoğu insan böyle değil o zaman bizler boşuna önlem alıyoruz.

Demedi demeyin ilkbahar aylarından itibaren eğer böyle sorumsuz vatandaşlarımız kurallara uymazsa gerçekten çok ciddi rakamlara ulaşacaktır ve ayrıca bu mutasyonlu virüsünde ne yapacağı belli değil.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.