Meyve Suyu ve Nektar Arasındaki Fark Nedir?style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">Meyve Suyu ve Nektar Arasında Fark Nedir?

Meyve Suyu ve Nektar Arasında Fark Nedir? Meyve Suyu, Genellikle sabahları kahvaltıda, sıcak günlerde, yada farklı karışımlar için, yada vitamin almak için Doğanın bize sunduğu Doğal ve Sağlıklı içeceklerden biridir öyle değil mi?

Ülkemizde genellikle meyve sularını marketlerden, bakkalllardan, alışveriş merkezlerinden alırız. Tabi buradan aldığımız kutu içinde bize sattıkları genellikle meyve suyu nektarı içerir. Satın aldığımız o 1 Litrelik hazır meyve kutularında genellikle meyve suyu nektarı yazar. Kimi Vatandaşlarımızın aklına soru işareti mutlaka oluşmuştur. Meyve Suyu Nektarı da Ne oluyor?

Peki Meyve Suyu İle Meyve Suyu Nektarı Arasındaki fark nedir?

Meyve Suyu, Meyve dokusundan alınan ve Meyvelerin özünden çıkarılan doğal ve organik yapılan saf meyve suyudur.

Meyve Suyu Nektarı, Su ve Tadlandırıcılar gibi diğer bileşenlerin karışımı ile yapılan gazsız içecektir. Yani Meyve Suyu Nektarı %100 meyve suyu değildir. İçeriğinde tadlandırıcılar, sular gibi karışımlarla oluşan belli bir oranda meyve suyu içeren gazsız içecekler sınıfına girer.

Ülkemizde aldığımız ve piyasada bulunan çoğu meyve suları aslında %100 meyve suyu değildir. Marketlerden satın aldığınız meyve sularının yanında yada arkasında, yada altında "İçindekiler:...."  yazısını okursanız, karışımlardan oluşan bir içecek olduğunu net bir şekilde anlarsınız.

Artık marketlerde ve bakkalarda yada diğer alışveriş merkezlerinde %100 meyve suyu bulmak çok zordur.

Çoğu vatandaşımız Meyve Suyu diye alıyor ve içiyor içindekiler yazısını okumadan. Ama bakkallardan ve marketlerden o satın aldığınız bazı meyve suları saf ve %100 meyve suyu değildir.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.