Hip Hop Müziğin Ülkemizde Çıkış Yıllarıstyle="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="7165426968"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">
Hip Hop Müziğin Ülkemizde Çıkış Yılları

Hip Hop Müziği 1990-2000 Yılları arasında Ülkemizde büyük çıkış yapan müzik türlerinden biriydi. Önce Rap Müzikle tanıştı ülkemiz Cartel grubu ve diğerleri ile... Daha sonra Hip Hop müzikleri yayılmaya başladı.

Ben o zamanlar daha ortaokul çağımdaydım bol pantolon giyen ve her sokak başında break dance yapan gençleri görmek mümkündü. Hip Hop müziğin ilk Favori ismi Eminem'di. 50 Cent, Usher ve daha bir çok yabancı ünlü hip hop sanatçıları ülkemizde sıklıkla dinleniyordu.

Hip Hop müzikle beraber break dance sporları da çok popülerdi tabi o yıllarda. Diskolarda break dance yarışmaları düzenlenir dans grupları birbirleriyle kapışırdı. Ülkemizin ve Hip Hop müziğin en renkli dönemleriydi o Yıllar.

Akşamları parklarda, okullarda, cadde başındaki mermerli ve fayanslı mağazaların önlerinde gençler müzik setleri ile birlikte hem dans eder hemde eğlenirlerdi. Bazen düşünüyorumda o Yıllar sanki daha modern, daha çağdaş, daha özgür ve daha eğlenceliydi gibime geliyor açıkçası.

Backstreet Boys grubu gibi arka sokak çocukları zamanlarıydı. Basketbol ayakkabıları beyaz bol pantolonlar, bol kot pantolonlar, basketbol formaları o dönemin hip hop gençlerinin vazgeçilmez giyim tarzlarından biriydi.

Diğer yandan Metal-Rock Diğer yandan Rap-Hip Hop müzikleri ve etkinlikleri O zamanlar Ülkemizde sıkça görülen gençlerin eğlenceleri arasındaydı.style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-6677156170534283"
data-ad-slot="5469201910"
data-ad-format="auto"
data-full-width-responsive="true">

Tags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.